Artykuły

Bydgoszcz. Łysak dostał Paszport "Polityki"

Za teatr zaangażowany, komentujący na gorąco ważne kwestie społeczne Paszport "Polityki" otrzymał dziś Paweł Łysak, dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

- Po swój pierwszy paszport czekałem dawno temu w długiej kolejce - powiedział, wkraczając na scenę Teatru Narodowego w Warszawie. - Bardzo się cieszę z tej nagrody. Z tego miejsca bardzo chciałbym podziękować całemu zespołowi aktorów i wszystkim pracowników teatru. A najbardziej - największemu przyjacielowi - mojej żonie. Kapituła doceniła szczególnie konsekwentnie budowany repertuar oraz projekty organizowane wokół każdej z premier, którymi bydgoska scena przyciąga publiczność. Łysaka wyróżniono także za dyskusje, które kierowany przez niego teatr wszczyna na aktualne tematy i oraz aktywizację widzów i miasto.

Prestiżowe Paszporty "Polityki" to nagroda dla młodych, ale już ukształtowanych artystów, których osiągnięcia można konfrontować z dokonaniami twórców zagranicznych. Razem z dyrektorem Teatru Polskiego nominowani zostali Iwona Kempa, dyrektor artystyczna Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu oraz reżyser Paweł Passini. Spektakle tych twórców: "In extremis" Kempy oraz "Odpoczywanie" i jedną z części tryptyku "Nic co ludzkie" bydgoska widownia mogła obejrzeć podczas zeszłorocznego Festiwalu Prapremier.

- Dlaczego warto chodzić do teatru? - zapytała jedna z prowadzących galę, Grażyna Torbicka. - Bo teatr jest fajny - uśmiechnął się Łysak.

Na zdjęciu: Ubiegłoroczny laureat Paszportu Michał Zadara wręcza nagrodę Pawłowi Łysakowi

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji