Artykuły

Warszawa. Przed inauguracją Roku Herberta

W niedzielę, 10 lutego Jakub Rebelka, twórca komiksów, pomaluje słup ogłoszeniowy w centrum Warszawy. Wydarzenie to będzie zapowiedzią oficjalnej inauguracji Roku Herberta, która odbędzie się 18 lutego.

Akcja Rebelki - malowanie słupa ogłoszeniowego przy warszawskim Empiku na rogu Nowego Światu i Alei Jerozolimskich - to element przygotowywanego przez Monikę Mikę Grochowską multimedialnego widowiska "Lirykożercy. Herbert", które zaprezentowane zostanie podczas oficjalnej inauguracji Roku Zbigniewa Herberta, 18 lutego, w warszawskim Teatrze Narodowym. Podczas widowiska "Lirykożercy. Herbert" Jakub Rebelka będzie na żywo malował obrazy opisywane przez Zbigniewa Herberta [na zdjęciu], słuchając odczytywanych na głos fragmentów prozy poety.

Na słupie, który Rebelka będzie malował w niedzielę, od godziny 10 do 15, znajdą się m.in. informacje o projekcie "Lirykożercy. Herbert".

Jakub Rebelka (1981), student V roku gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, jest autorem takich komiksów jak "Oskar - król cieni", "Czas", jego prace znalazły się też w antologii komiksów o powstaniu warszawskim.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji