Artykuły

Wrocław. Sprostowanie w sprawie odwołania dyrektora Mieszkowskiego

Sprostowanie nieprawdziwych informacji zawartych w artykule " Uparcie odwołują dyrektora Polskiego" red. Tomasza Wysockiego w Gazecie Wyborczej - Wrocław nr 27.

Autor pisze: "Za obecnym dyrektorem sceny opowiedziała się m.in. część aktorów Polskiego oraz realizatorzy przedstawień prezentowanych w teatrze"

Pragniemy przypomnieć, że za Dyrektorem Mieszkowskim stanęła zdecydowana większość zespołu artystycznego Teatru Polskiego, ogromna grupa twórców teatralnych, również tych, którzy nie realizowali przedstawień za dyrekcji Mieszkowskiego - są wśród nich Jerzy Jarocki, Krystian Lupa, Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jarzyna, Mariusz Treliński i wielu innych, znaczna część środowiska teatralnego - krytycy, twórcy kultury oraz rzesza studentów (PWST, ASP, Kutluroznawstwa, Akademii Ekonomicznej) i publiczności.

Zwracamy też uwagę, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zajął już stanowisko w tej sprawie w grudniu ubiegłego roku i poinformował opinię publiczną, że nie zamierza odwoływać Krzysztofa Mieszkowskiego co najmniej do końca trwającego sezonu. Znamienne, że Pan Wysocki pomija ten istotny fakt.

Aleksandra Guła

specjalista ds. public relations Teatru Polskiego we Wrocławiu

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji