Artykuły

Białystok. Studenckie "tak" dla fuksówki

Studenci białostockiej Akademii Teatralnej z fuksówki rezygnować nie chcą. Ich zdaniem należy wprowadzić pewne zmiany, aby nie wzbudzała już kontrowersji. Takie nieoficjalne informacje podało wczoraj Radio Białystok.

Dane dotyczą ankiet o fuksówce (rodzaj otrzęsin w szkole teatralnej), które do poniedziałku mieli wypełnić zarówno studenci, jak i pracownicy białostockiej Akademii Teatralnej. Dziekan uczelni prof. Wiesław Czolpiński radiowych informacji nam nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył.

- Znam wyniki i frekwencję uczestnictwa w ankiecie. Danych nie ujawnię, bo podawanie ich teraz do publicznej wiadomości mija się z celem. Najpierw zaprezentujemyje na senacie uczelni w Warszawie. Tam też kolejny raz przedyskutujemy, jak tę problematyczną sprawę rozwiązać. Konkretnych informacji radziłbym się więc spodziewać pod koniec miesiąca. Mogę jedynie powiedzieć, że przez te kilka tygodni, kiedy staraliśmy się wyjaśnić zamieszanie wokół fuksówki, spotkaliśmy się z różnymi doświadczeniami - powiedział nam dziekan.Przyczynkiem do dyskusji o fuksówce stal się artykuł w dzienniku "Polska", z którego wynikało, iż teatralne otrzęsiny przerodziły się w falę porównywalną z najgorszymi praktykami z wojska.

Jak zdaniem studentów fuksówka powinna wyglądać?

- Nie musi trwać miesiąc, wystarczy tydzień. Niech to będzie zabawa dla obu stron, a nie gnębienie młodszych przez starszych. Nestor ma być tym, który nowych studentów oswoi z akademią, a nie wystraszy. Mniej musztry, a więcej kreatywnej zabawy - powiedział nam jeden ze studentów białostockiej akademii.

Uwagi studentów będą brane pod uwagę podczas najbliższego posiedzenia senatu Akademii Teatralnej, które odbędzie się 26 listopada w Warszawie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji