5 października 1946 |
Major Barbara
George Bernard Shaw
postać: Morrison reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Kameralny Domu Żołnierza, Łódź
|
22 stycznia 1947 |
Homer i Orchideja
Tadeusz Gajcy
postać: Echefron reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Kameralny Domu Żołnierza, Łódź
|
22 stycznia 1947 |
Homer i Orchideja
Tadeusz Gajcy
postać: Lykos reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Kameralny Domu Żołnierza, Łódź
|
11 czerwca 1947 |
Żołnierz i bohater
George Bernard Shaw
postać: Oficer rosyjski reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Kameralny Domu Żołnierza, Łódź
|
5 października 1947 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Wróbelkowski reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Dolnośląski, Wrocław
|
4 listopada 1947 |
Madame Sans-Gene, księżna Gdańska
Victorien Sardou
postać: Hrabia Neipperg reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Dolnośląski, Wrocław
|
2 grudnia 1947 |
Spartakus
Stanisław Ryszard Dobrowolski
postać: Dyomedes reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Dolnośląski, Wrocław
|
13 maja 1948 |
Harry Smith odkrywa Amerykę
Konstantin Simonow
postać: Harry Smith reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Dolnośląski, Wrocław
|
25 września 1948 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Karol Ruzzini reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Dolnośląskie , Wrocław
|
13 kwietnia 1949 |
Mazepa
Słowacki Juliusz
postać: Zbigniew reżyseria: Jabłonkówna Maria Leonia teatr: Teatry Dolnośląskie , Wrocław
|
21 marca 1950 |
Nowy Świętoszek
Stanisław Dygat, Jan Kott
postać: Kleant reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
4 kwietnia 1950 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Milord Rydyng reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
1 lipca 1950 |
Pieją koguty
Józef Bałtuszis
postać: Powiłas reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
20 grudnia 1950 |
Tysiąc walecznych
Jan Rojewski
postać: Maciejewski reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
3 marca 1951 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Książę wygnany reżyseria: Wierciński Edmund teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
9 lutego 1952 |
Trzydzieści srebrników
Fast Howard
postać: Davy Graham reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
1 maja 1952 |
Człowiek z karabinem
Nikołaj Pogodin
postać: Mikołaj Czibisow reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
18 października 1952 |
Proces
Krystyna Berwińska
postać: Pierre Despeau reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
15 stycznia 1953 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Oberon reżyseria: Horzyca Wilam teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
21 maja 1953 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Alfred reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
23 grudnia 1953 |
Znaki wolności
Roman Brandstaetter
postać: Józef Sułkowski reżyseria: Horzyca Wilam teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
19 sierpnia 1954 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Ferdynand reżyseria: Łozińska Zuzanna teatr: Teatr Młodego Widza, Wrocław
|
19 grudnia 1954 |
Imieniny pana dyrektora
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Andrzej Rachwał reżyseria: Zdanowicz Wacław teatr: Teatr Młodego Widza, Wrocław
|
19 grudnia 1954 |
Imieniny pana dyrektora
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Hipolit Dobek reżyseria: Zdanowicz Wacław teatr: Teatr Młodego Widza, Wrocław
|
25 lipca 1955 |
Pociąg można zatrzymać
Mac Coll Evan
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Młodego Widza, Wrocław
|
24 listopada 1956 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Don Rodrygo reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Młodego Widza, Wrocław
|
13 marca 1957 |
Antygona
Jean Anouilh
postać: Chór reżyseria: Makarewicz Andrzej teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
13 marca 1957 |
Ifigenia
Andre Obey
postać: Zabity żołnierz reżyseria: Makarewicz Andrzej teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
7 maja 1957 |
Noc listopadowa (fragmenty)
Stanisław Wyspiański
postać: Chłopicki reżyseria: Dzieduszycka Halina, Chronicki Adolf teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
7 maja 1957 |
Noc listopadowa (fragmenty)
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Dzieduszycka Halina, Chronicki Adolf teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
7 maja 1957 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
postać: Chłopicki reżyseria: Dzieduszycka Halina, Chronicki Adolf teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
7 maja 1957 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Dzieduszycka Halina, Chronicki Adolf teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
8 maja 1958 |
Wracamy późno do domu
Tymoteusz Karpowicz
postać: Pan I reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
4 czerwca 1958 |
Do trzech razy sztuka
Józef Prutkowski
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
22 lutego 1959 |
Wujaszek Wania
Antoni Czechow
postać: Michał Lwowicz Astrow reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
2 marca 1959 |
Lalka
Audran Edmond
forma twórczości: reżyseria teatr: Operetka Dolnośląska, Wrocław
|
8 marca 1959 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Odoaker reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
21 stycznia 1961 |
Zawisza Czarny
Juliusz Słowacki
postać: Oleśnicki reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
21 stycznia 1961 |
Zawisza Czarny
Juliusz Słowacki
postać: Zawisza reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
14 listopada 1961 |
Ustępliwy kochanek
Graham Greene
postać: Clive Root reżyseria: Igar Stanisław teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
6 maja 1962 |
Skandal w Hellbergu
Broszkiewicz Jerzy
postać: Kuno Gelehrt reżyseria: Kutz Kazimierz teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
28 kwietnia 1963 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Szczęsny Kossakowski reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
6 czerwca 1963 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Ernest Henryk Ernesti reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
14 kwietnia 1964 |
Święta Joanna
George Bernard Shaw
postać: Piotr Cauchon reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
6 czerwca 1964 |
Król Edyp
Sofokles
postać: Edyp reżyseria: Dzieduszycka Halina teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
6 lipca 1964 |
Porwanie amazonek
Levy Benn W.
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
6 listopada 1964 |
Lubow Jarowaja
Konstanty Treniew
postać: Michał Jarowoj reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
7 października 1965 |
Henryk IV
William Shakespeare
postać: Henryk Percy-przezwiskiem Hotspur reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
17 grudnia 1965 |
Nosorożec
Eugène Ionesco
postać: Berenger reżyseria: Skaruch Witold teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
8 października 1966 |
Lato siedemnastej lalki
Ray Lawler
postać: Roo reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 lutego 1967 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
postać: Fabre D'Eglantine reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
21 kwietnia 1967 |
Szósty lipca
Michał Szatrow
postać: Daniszewski reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
15 września 1967 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Gruszczyński reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
18 października 1967 |
Skąpiec
Molière
postać: Anzelm reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
1 grudnia 1967 |
Matka
Karol Čapek
postać: Głos męski reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 maja 1968 |
Sonata Belzebuba, czyli Prawdziwe zdarzenie w Mordowarze
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Teobald Rio Bamba reżyseria: Herman Włodzimierz teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
13 lipca 1968 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Wierszynin reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
7 grudnia 1968 |
Hiszpanie w Danii
Prosper Mérimée
postać: Markiz de la Romana reżyseria: Herman Włodzimierz teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
20 marca 1969 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Profesor Sonnenbruch reżyseria: Szejd Romuald teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
3 grudnia 1969 |
Księżniczka na opak wywrócona
Pedro Calderon de la Barca
postać: Książę Parmy reżyseria: Herman Włodzimierz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
20 kwietnia 1970 |
Szósty lipca
Michał Szatrow
postać: Cziczerin reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
30 maja 1970 |
Rodeo
Aleksander Ścibor-Rylski
postać: Ojciec Pawła reżyseria: Kotys Ryszard teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
24 września 1970 |
Pierwszy niewinny
Marek Domański
postać: Dyrektor Dyś reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
8 listopada 1970 |
Uciekła mi przepióreczka
Żeromski Stefan
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
6 marca 1971 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Higgins reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
26 października 1971 |
Freuda teoria snów
Antoni Cwojdziński
postać: On reżyseria: Skaruch Witold teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
8 kwietnia 1972 |
Jasełka-moderne
Ireneusz Iredyński
postać: Henryk reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
9 czerwca 1973 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
9 czerwca 1973 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Szczęsny reżyseria: Chronicki Adolf teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
13 grudnia 1973 |
Profesja pani Warren
George Bernard Shaw
postać: Praed reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
16 marca 1974 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Profesor Sonnenbruch reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
11 maja 1974 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Paweł Owidowicz reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
23 stycznia 1975 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Gajowiec reżyseria: Brejdygant Stanisław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 czerwca 1975 |
Radosne dni
Samuel Beckett
postać: Willie reżyseria: Wachowiak Maja teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
30 listopada 1975 |
Doktor Faustus
Christopher Marlowe
postać: Arcybiskup reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
30 listopada 1975 |
Doktor Faustus
Christopher Marlowe
postać: Belzebub reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
10 stycznia 1976 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Szambelan reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 marca 1976 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Regimentarz reżyseria: Ford Hanaoka Bernard teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
8 kwietnia 1976 |
Don Giovanni
Molière
postać: Don Luigi reżyseria: Pampiglione Giovanni teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
5 grudnia 1976 |
Opowieści kanterberyjskie
Chaucer Geoffrey
postać: Rycerz reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
23 stycznia 1977 |
Sny Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
postać: Król Pawic reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
5 marca 1977 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Służący oberży reżyseria: Wachowiak Maria teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
28 stycznia 1978 |
Burza
William Shakespeare
postać: Alonzo reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
6 kwietnia 1978 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Literat I, Sekretarz reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
19 listopada 1978 |
Odejście Głodomora
Tadeusz Różewicz
postać: Staruszek reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
20 stycznia 1979 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Tobiasz reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
11 maja 1979 |
Szalona Greta
Grochowiak Stanisław
postać: Prokurator reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
15 września 1979 |
Król Edyp
Sofokles
postać: Tereizjasz reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
9 grudnia 1979 |
Wojna chłopska
Kofta Jonasz
postać: Walter von Lerchenblut reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
16 marca 1980 |
Sędziowie
Stanisław Wyspiański
postać: Samuel reżyseria: Nyczak Janusz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
1 lutego 1981 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Pryjamus reżyseria: Bułhak Ewa teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
17 maja 1981 |
Po Hamlecie
Jerzy Żurek
postać: Nestor (aktor) reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 lutego 1982 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Anioł reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
25 kwietnia 1982 |
Teraz na ciebie zagłada
Andrzejewski Jerzy
postać: Narrator reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
12 września 1982 |
Kram Karoliny
Michel de Ghelderode
postać: Pierrot reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
28 listopada 1982 |
Kopciuch
Janusz Głowacki
postać: Inspektor reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
6 lutego 1983 |
Drewniany talerz
Edmund Morris
postać: Sam Yeager reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
26 czerwca 1983 |
Zapomnieć o Herostratesie
Gorin Grigorij
postać: Kleon reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
1 grudnia 1984 |
Popiół i diament
Jerzy Andrzejewski
postać: Szczuka reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
19 marca 1985 |
Kajus Cezar Kaligula
Karol Hubert Rostworowski
postać: Protogenes reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
15 czerwca 1985 |
Matka
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Józefa baronówna Obrock reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
8 listopada 1985 |
Dom, który zbudował Jonathan Swift
Grigorij Gorin
postać: Jonathan Swift reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
7 kwietnia 1986 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Geniusz reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
31 maja 1986 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Stiepan reżyseria: Jankowski Wacław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 marca 1987 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Ksiądz reżyseria: Maryański Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
22 maja 1987 |
Pod krzykiem gawronów
Goczoł Jan
postać: Stary Ślązak reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
31 stycznia 1988 |
Troilus i Kressyda
William Shakespeare
postać: Priam reżyseria: Pazdro Jacek teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 czerwca 1988 |
Reformator
Mykoła Kulisz (Hurewycz)
postać: Mężczyzna w bryczesach reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 czerwca 1988 |
Reformator
Mykoła Kulisz (Hurewycz)
forma twórczości: role reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 listopada 1988 |
Ambasador
Sławomir Mrożek
postać: Ambasador reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
11 marca 1989 |
Elektra
Eurypides
postać: Starzec reżyseria: Nowara Jan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|