26 kwietnia 1959 |
O krasnoludkach i o sierotce Marysi
Maria Konopnicka
postać: Sarabanda reżyseria: Szancer Jan Marcin teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
28 maja 1959 |
Sędzia w potrzasku
Fielding Henry
postać: Strażnik III reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
10 grudnia 1959 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Kirkor reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
10 grudnia 1959 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Fon Kostryn reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
9 kwietnia 1960 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Orlando reżyseria: Kulmowa Joanna teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
20 czerwca 1960 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Aktor II reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
20 czerwca 1960 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Fortynbras reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
19 maja 1961 |
Łaźnia
Włodzimierz Majakowski
postać: Nieziemski reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
9 lutego 1962 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Merkucjo reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
9 lutego 1962 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Romeo reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
19 października 1962 |
Psie czasy, sierżancie ...
Lewin Ira, Hyman Mac
postać: Porucznik Backer reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
24 stycznia 1963 |
Maison de France
Drozdowski Bohdan
postać: Radiotelegrafista Gerard reżyseria: Sobolewski Ryszard teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
19 kwietnia 1963 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Laertes reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
28 września 1964 |
Wybór
Jan Paweł Gawlik
postać: Partyzant reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
19 grudnia 1964 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Pachoł Heroda reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
15 maja 1965 |
Życie Galileusza
Bertolt Brecht
postać: Cosma Medyceusz reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
15 maja 1965 |
Życie Galileusza
Bertolt Brecht
postać: Mnich pierwszy reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
15 lipca 1965 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Maurycy reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
19 września 1965 |
Jam session
Maciej Zenon Bordowicz
postać: Sublokator reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
23 października 1965 |
Faust
Johann Wolfgang Goethe
postać: Student reżyseria: Nedomansky Leo teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
23 października 1965 |
Faust
Johann Wolfgang Goethe
postać: Gabriel reżyseria: Nedomansky Leo teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
10 listopada 1966 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Sawa reżyseria: Minc Tadeusz, Zatorski Witold teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
24 lutego 1967 |
Sonata Belzebuba, czyli prawdziwe zdarzenia w Mordowarze
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Istvan Szentmichalyi reżyseria: Kokesz Stanisław teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
22 kwietnia 1967 |
Szklana menażeria
Tennessee Williams
postać: Tom reżyseria: Zatorski Witold teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
27 lipca 1967 |
Skiz
Zapolska Gabriela
postać: Wituś reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
10 grudnia 1967 |
Trzy białe strzały
Jan Makarius
postać: Biały Sokół reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
22 listopada 1968 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Iwan Aleksandrowicz Chlestakow reżyseria: Zatorski Witold teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
19 stycznia 1969 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
23 maja 1969 |
Życie jest snem
Pedro Calderon de la Barca
postać: Segismundo reżyseria: Zatorski Witold teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
29 listopada 1969 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Kordian reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
7 marca 1970 |
Pelikan
August Strindberg
postać: Syn Fryderyk reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
22 maja 1970 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: role reżyseria: Zatorski Witold teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
4 lutego 1971 |
Król Mięsopust
Jarosław Marek Rymkiewicz
postać: Skoczek reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
11 kwietnia 1971 |
Ameryka
Franz Kafka
postać: Robinson reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
28 sierpnia 1971 |
Opowieści Lasku Wiedeńskiego
Ödön von Horváth
postać: Alfred reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
30 grudnia 1971 |
Idiota
Fiodor Dostojewski
postać: Książę Myszkin reżyseria: Brejdygant Stanisław teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
26 kwietnia 1972 |
Judasz z Kariothu
Karol Hubert Rostworowski
postać: Chrystus reżyseria: Przybylski Andrzej teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
9 maja 1972 |
Karabiny
Stanisław Grochowiak
postać: Pijany porucznik reżyseria: May Andrzej teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
9 maja 1972 |
Karabiny
Stanisław Grochowiak
forma twórczości: adaptacja, reżyseria reżyseria: May Andrzej teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
15 lipca 1972 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Orlando reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
15 marca 1973 |
Don Juan
Molière
postać: Don Juan reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
7 września 1973 |
Upiory
Henrik Ibsen
postać: Oswald Alwing reżyseria: Przybylski Andrzej teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
22 sierpnia 1974 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: John Worthing reżyseria: Zatorski Witold teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
14 listopada 1974 |
Siódmy anioł
Herbert Zbigniew
forma twórczości: role reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
10 stycznia 1975 |
Henryk VIII, czyli Wszystko to prawda
William Shakespeare
postać: Hrabia Surrey reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
28 września 1975 |
Dialogus de Passione abo Żałosna tragedyja o Męce Jezusa
Anonim
postać: Judasz reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
14 grudnia 1975 |
Garbus
Sławomir Mrożek
postać: Onek reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
31 października 1976 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Abraham Mlaskauer reżyseria: Pilarski Wojciech teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
22 października 1977 |
Tartufe, czyli Obłudnik
Molière
postać: Tartufe reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
21 kwietnia 1979 |
Vatzlav
Sławomir Mrożek
postać: Vatzlav reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
25 maja 1980 |
Uroczysty bankiet w ...
Bresan Ivo
postać: Mikac reżyseria: Pilarski Wojciech teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
18 marca 1981 |
Czarowna noc
Sławomir Mrożek
postać: Drogi Pan Kolega reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
18 marca 1981 |
Karol
Sławomir Mrożek
postać: Okulista reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
8 listopada 1981 |
Ja, Polak beznadziejny
Jan Lechoń
forma twórczości: reżyseria, scenariusz reżyseria: May Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
20 marca 1982 |
Jednorożec z gwiazd
Yeats William Butler
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
18 kwietnia 1982 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
postać: Iwan Aleksandrowicz Chlestakow reżyseria: May Andrzej, Kłosiński Janusz teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
18 kwietnia 1982 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
forma twórczości: reżyseria z Januszem Kłosińskim teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
10 października 1982 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Eskalus reżyseria: Machulski Jan teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
14 listopada 1982 |
Żegnaj, Judaszu
Ireneusz Iredyński
postać: Judasz reżyseria: Gierszanin Bohdan teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
28 lutego 1983 |
W małym dworku
Witkiewicz Stanisław Ignacy
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
23 października 1983 |
Egzamin
Jan Paweł Gawlik
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
23 października 1983 |
Egzamin
Jan Paweł Gawlik
postać: Malawski reżyseria: May Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
8 stycznia 1984 |
Pod Akacjami
Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
16 września 1984 |
Szachy
Grochowiak Stanisław
postać: Człowiek; Żołnierz reżyseria: May Andrzej teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
16 września 1984 |
Szachy
Grochowiak Stanisław
forma twórczości: reżyseria i scenariusz teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
15 grudnia 1984 |
Ja, Polak beznadziejny
Jan Lechoń
forma twórczości: reżyseria, scenariusz reżyseria: May Andrzej teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
8 marca 1985 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Alfons Fikalski reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
7 grudnia 1985 |
Sługa Don Kiszota
Bąk Wojciech
postać: Dyrektor reżyseria: May Andrzej teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
7 grudnia 1985 |
Sługa Don Kiszota
Bąk Wojciech
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
19 października 1986 |
Wiśniowy sad
Antoni Czechow
postać: Jermołaj Łopachin reżyseria: Wilkin Aleksander teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
27 marca 1987 |
Życie jest snem
Pedro Calderon de la Barca
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
31 maja 1987 |
Czarujący łajdak
Pierre Chesnot
postać: Franciszek Dumoulin reżyseria: Czosnowska Bogusława teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
10 października 1987 |
Obrona Sokratesa
Platon
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
15 listopada 1987 |
Mandat
Erdman Nikołaj
postać: Narcyz Szmaragdowicz Krankin reżyseria: Wilkin Aleksandr teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
27 marca 1988 |
Idiota
Fiodor Dostojewski
postać: Myszkin reżyseria: May Andrzej teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
27 marca 1988 |
Idiota
Fiodor Dostojewski
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Polski, Szczecin
|