22 listopada 1962 |
Pchła
Zamiatin Eugeniusz
postać: Chemik Mechanik;Medyk Cyrulik reżyseria: Kulmowa Joanna teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 lutego 1963 |
Kaukaskie kredowe koło
Bertolt Brecht
postać: Pieśniarz reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
11 maja 1963 |
Historya o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim
Mikołaj z Wilkowiecka
postać: Pilaks, Cerberus, Sługa I reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
18 sierpnia 1963 |
Król Henryk IV
Shakespeare William
postać: Peto reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
18 października 1963 |
Skąpiec
Molière
postać: Kleant reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 stycznia 1964 |
Andorra
Max Frisch
postać: Zakrystian reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
16 lutego 1964 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Paweł reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
3 kwietnia 1964 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
postać: Antonio reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 czerwca 1964 |
Komu bije dzwon
Hemingway Ernest
postać: Andres reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
31 grudnia 1964 |
Czerwone pantofelki
Paul Kester
postać: Jemmo reżyseria: Ziobrowski Mieczysław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
12 marca 1965 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Drugi obywatel miasta Güllen reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
17 czerwca 1965 |
Mister Price, czyli Bzik tropikalny
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Tom Redclief reżyseria: Sobolewski Ryszard teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
19 listopada 1965 |
Don Kichote
Miguel de Cervantes
postać: Kardenio reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
17 kwietnia 1966 |
Cezar i Kleopatra
George Bernard Shaw
postać: Wartownik I reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
3 lutego 1967 |
Szczęsny Kossakowski (Horsztyński)
Juliusz Słowacki
postać: Garnosz reżyseria: Para Józef teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
16 kwietnia 1967 |
Bajeczki pana Jana Brzechwy
Jan Brzechwa
postać: Kot reżyseria: Brudny Stanisław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
16 kwietnia 1967 |
Bajeczki pana Jana Brzechwy
Jan Brzechwa
postać: Lodziarz reżyseria: Brudny Stanisław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
5 września 1967 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Kantek reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
29 listopada 1967 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Mularz III reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
17 marca 1968 |
Taniec kogutów
Broszkiewicz Stanisław
postać: Polski oficer reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
17 marca 1968 |
Taniec kogutów
Broszkiewicz Stanisław
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
16 maja 1968 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Smugoń reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
8 czerwca 1969 |
Zmartwychwstanie
Lew Tołstoj
postać: Zesłaniec reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
29 stycznia 1970 |
Sześć postaci scenicznych w poszukiwaniu autora
Luigi Pirandello
postać: Maszynista reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
7 marca 1970 |
Szkoła żon
Molière
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
7 marca 1970 |
Szkoła żon
Molière
postać: Jaśko reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
8 maja 1970 |
Śmierć na gruszy
Witold Wandurski
postać: Lekarz sadysta reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
5 września 1970 |
Sławna historia o Troilusie i Kresydzie
William Shakespeare
postać: Ajaks reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
21 listopada 1970 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Jonek reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
29 października 1971 |
Polly
Hacks Peter
postać: Morano reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
14 stycznia 1972 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Ksiądz Anastazy reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
25 lutego 1972 |
Trutnie i kobiety
Domański Marek
postać: Jerzy Gutowski reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
30 czerwca 1972 |
Boso, ale w ostrogach
Jan Tomaszewski
postać: Rysiek Bokser reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
4 listopada 1972 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Andrzej reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
4 listopada 1972 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
23 lutego 1973 |
Księżniczka na opak wywrócona
Pedro Calderon de la Barca
postać: Perote reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
9 maja 1973 |
Molière, czyli tragedia komedianta
Michaił Bułhakow
postać: Dworzanin reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
9 maja 1973 |
Molière, czyli tragedia komedianta
Michaił Bułhakow
postać: Pan de Croisy/Tartuffe I reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
19 stycznia 1974 |
Dla szczęścia
Stanisław Przybyszewski
postać: Jan reżyseria: Gogolewski Ignacy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
2 marca 1974 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Jasiek reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
30 marca 1974 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Karol reżyseria: Ringwelski Tadeusz teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
1 lutego 1975 |
Darz Bór
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Mol reżyseria: Ringwelski Tadeusz teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
3 maja 1975 |
Hutnicy
Giennadij Bokariow
postać: Piotr Chromow reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
11 lipca 1975 |
Ładna historia
Caillavet G.A.,Flers R.,Rey E.
postać: Walenty le Barroyer reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
24 października 1975 |
Kaukaskie koło kredowe
Bertolt Brecht
postać: Azdak reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
20 grudnia 1975 |
Lizystrata
Arystofanes
postać: Kinezjasz reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
21 października 1976 |
Jutro pogoda
Hopwood James Avery
postać: Billy Bartlett reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
22 kwietnia 1978 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Chłopiec reżyseria: Konwiński Henryk teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
22 kwietnia 1978 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Gość reżyseria: Konwiński Henryk teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
22 kwietnia 1978 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Pan reżyseria: Konwiński Henryk teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
22 kwietnia 1978 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Śpiewak podwórkowy reżyseria: Konwiński Henryk teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
22 kwietnia 1978 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
forma twórczości: role reżyseria: Konwiński Henryk teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
29 kwietnia 1978 |
Czworokąt
Edward Redliński
postać: Antoni reżyseria: Połoński Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
16 grudnia 1978 |
Czarne skrzydła
Juliusz Kaden-Bandrowski
postać: Koza reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
29 września 1979 |
Opera za trzy grosze
Brecht Bertolt
postać: Matyjas reżyseria: Ostrowski Janusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
15 marca 1980 |
Bądź moją wdową
Marcel Mithois
postać: Anatol Longvy reżyseria: Zbrojewski Zbigniew teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
27 marca 1982 |
Ożenić się nie mogę
Aleksander Fredro
postać: Pan Gdański reżyseria: Klemens Jan teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
23 października 1982 |
Pinokio
Maciej Staropolski
postać: Dyrektor teatru reżyseria: Medwecki Jacek teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
5 lutego 1983 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Antonio reżyseria: Ostrowski Janusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
24 maja 1983 |
Czeski muzykant
Jan Havlasek
postać: Bonifacy Klejp reżyseria: Suszka Karol teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
30 września 1983 |
Nowe szaty króla
Aleksander Maliszewski
postać: Minister II reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
21 stycznia 1984 |
Do wójta nie pójdziemy
Aleksander Ostrowski
postać: Samson Siłycz Bolszow reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
24 lutego 1984 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Kuruta reżyseria: Hutek Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
24 lutego 1984 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Szatan reżyseria: Hutek Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
28 października 1984 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Czepiec reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
16 marca 1985 |
Popiół i diament
Jerzy Andrzejewski
postać: Waga reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
25 maja 1985 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Podkolesin reżyseria: Ziembiński Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
21 września 1985 |
Ożenić się nie mogę
Aleksander Fredro
postać: Pan Gdański reżyseria: Ziembiński Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
16 listopada 1985 |
Fryderyk Wielki
Nowaczyński Adolf
postać: Bismark reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
16 lutego 1986 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Śmigalski reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
22 marca 1986 |
Punk czyli ballada i sonet
Kordziński Roman
forma twórczości: role reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
28 czerwca 1986 |
Czekając na Godota
Samuel Beckett
postać: Estragon reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
16 stycznia 1988 |
Romans z wodewilu
Krzemiński Władysław
postać: Przechodzień reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
26 marca 1988 |
Portret
Sławomir Mrożek
postać: Bartodziej reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
30 czerwca 1988 |
Rewolwer
Aleksander Fredro
postać: Barbi reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
15 października 1988 |
Szalbierz
György Spiró
postać: Psarski reżyseria: Ziembiński Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
4 lutego 1989 |
Królewna Śnieżka
Jerzy Rakowiecki, Jerzy Wittlin
postać: Zagapek reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
30 marca 1989 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Anastazy reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
23 września 1989 |
Nora (Dom lalki)
Henrik Ibsen
postać: Krogstad reżyseria: Tychowa Lucyna teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
2 grudnia 1989 |
Protest
Václav Havel
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Skwark Józef teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
2 grudnia 1989 |
Degrengolada
Pavel Kohout
postać: Przesłuchujący III reżyseria: Skwark Józef teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
2 grudnia 1989 |
Degrengolada
Pavel Kohout
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Skwark Józef teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
2 grudnia 1989 |
Audiencja
Václav Havel
postać: Browarnik reżyseria: Skwark Józef teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
2 grudnia 1989 |
Audiencja
Václav Havel
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Skwark Józef teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
18 marca 1990 |
Calineczka
Maciej Staropolski
postać: Kretowski reżyseria: Medwecki Jacek teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
12 maja 1990 |
Bóg
Woody Allen
postać: Schizokrates reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
12 września 1990 |
Nie - tylko we Lwowie
Dzieduszycki Wojciech
postać: Untenbaum reżyseria: Dzieduszycka Halina teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
15 września 1990 |
Kurs mistrzowski
David Pownall
postać: Stalin reżyseria: Szaciłowski Stefan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
15 grudnia 1990 |
Pornografia
Witold Gombrowicz
postać: Hipolit reżyseria: Adamek Henryk teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
23 stycznia 1994 |
Msza za miasto Arras
Andrzej Szczypiorski
postać: De Vielle reżyseria: Kijowski Janusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
30 czerwca 1994 |
W naszym domu
Mariola Platte
postać: Święty Piotr reżyseria: Hofman Artur teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
2 lutego 1996 |
Czarująca szewcowa
Federico García Lorca
postać: Burmistrz reżyseria: Adamek Henryk teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
13 lutego 1999 |
Czarownice z Salem
Arthur Miller
postać: Giles Corey reżyseria: Kijowski Janusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
10 grudnia 2000 |
Królewna Śnieżka
Jerzy Rakowiecki, Jerzy Wittlin
postać: Głos z ekranu reżyseria: Hass Zbigniew Marek teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|