1 marca 1932 |
Szczęście od jutra
Stefan Kiedrzyński
forma twórczości: role reżyseria: Krasnowiecki Władysław teatr: Teatry Miejskie (Teatr Rozmaitości), Lwów
|
15 maja 1932 |
Krzyczcie Chiny!
Siergiej Tretjakow
postać: Turysta reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
21 lutego 1933 |
Cezar i Kleopatra
George Bernard Shaw
postać: Setnik reżyseria: Strachocki Janusz teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
9 marca 1933 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Edek "Dziobaty" reżyseria: Radulski Wacław teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
31 marca 1933 |
Fraulein Doktor
Jerzy Tepa
postać: Żołnierz II reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
2 maja 1933 |
Porwana narzeczona
Henryk Zbierzchowski
postać: Jasiek reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
27 maja 1933 |
Kapitan z Koepenick
Carl Zuckmayer
postać: Kelner reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
27 maja 1933 |
Kapitan z Koepenick
Carl Zuckmayer
postać: Recydywista reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
22 czerwca 1933 |
Zabiję ją
Giovanni Capodivaca, Arturo Rossato
postać: Służący reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatry Miejskie (Teatr Rozmaitości), Lwów
|
12 marca 1938 |
Ta, która zwycięża
Dolly Byrne, Gilda Varesi
forma twórczości: role teatr: Teatr Mały, Lwów
|
2 lutego 1946 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Prezes reżyseria: Staśko Stanisław, Żakiej Tadeusz teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
16 marca 1946 |
Trafika pani generałowej
Laszlo Bus-Fekete
postać: Hrabia, senior reżyseria: Ścibor Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
24 marca 1946 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Kapelan reżyseria: Ścibor Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
31 marca 1946 |
Plecy
Jerzy Jurandot
postać: Lubomirski reżyseria: Zdanowicz Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
16 kwietnia 1946 |
Świerszcz za kominem
Charles Dickens
postać: Kaleb Plemmer reżyseria: Ścibor Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
28 kwietnia 1946 |
Głuszec
Stefan Krzywoszewski
postać: Hilary Pazurkiewicz reżyseria: Ścibor Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
15 maja 1946 |
Madame Sans-Gene
Victorien Sardou
postać: Książę de Rovigo reżyseria: Ścibor Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
7 czerwca 1946 |
Gałganek
Dario Niccodemi
postać: Karol Benini reżyseria: Zdanowicz Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
1 lipca 1946 |
Mariusz
Marcel Pagnol
postać: Cezar reżyseria: Staśko Stanisław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
11 września 1946 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Poloniusz reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
25 września 1946 |
W małym domku
Tadeusz Rittner
postać: Sędzia reżyseria: Brodzikowski Kazimierz teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
8 stycznia 1947 |
Romantyczni
Edmond Rostand
postać: Pasquinot reżyseria: Staśko Stanisław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
22 marca 1947 |
Mazepa
Juliusz Słowacki
postać: Król Jan Kazimierz reżyseria: Staśko Stanisław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
1 maja 1947 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Don Gomez reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
19 września 1947 |
Głupi Jakub
Tadeusz Rittner
postać: Prezes reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Miejski, Jelenia Góra
|
9 października 1947 |
Grube ryby
Michał Bałucki
forma twórczości: role reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Miejski, Jelenia Góra
|
5 grudnia 1947 |
Szlachectwo duszy
Jan Chęciński
postać: Wilczura reżyseria: zespół teatr: Teatr Miejski, Jelenia Góra
|
21 lipca 1951 |
Wodewil warszawski
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Wieczorek reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
28 lutego 1952 |
Rodzinka
Jurandot Jerzy
postać: Horacy Perrault reżyseria: Wasilewski Ryszard teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
17 lutego 1955 |
Dom na Twardej
Kazimierz Korcelli
postać: Frankowski reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
18 maja 1955 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Błażej reżyseria: Czyński Kazimierz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
17 lutego 1956 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
postać: Ojciec Domingo reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
27 października 1956 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Czajkowska Irma teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
27 października 1956 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Ciekocki reżyseria: Czajkowska Irma teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
8 marca 1957 |
Szukamy Kowalskiego
Gozdawa Z.,Stępień W.
postać: Minister reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
30 maja 1957 |
Proces Mary Dugan
Bayard Veiller
postać: Sędzia Nash reżyseria: Orsza Jan teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
28 listopada 1957 |
Warszawianka
Wyspiański Stanisław
postać: Skrzynecki reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
31 grudnia 1957 |
Gdy zawita satelita (noworoczna rewia)
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina, Orsza Jan teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
15 marca 1958 |
Gbury
Carlo Goldoni
postać: Szymon reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
25 grudnia 1958 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Bartos reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Legnica-Wałbrzych
|
25 grudnia 1958 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Kacper reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Legnica-Wałbrzych
|
12 marca 1959 |
Puhacze (Trasa)
Barnaś Kazimierz
postać: Osoba prologu reżyseria: Orsza Jan teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Legnica-Wałbrzych
|
25 czerwca 1959 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Sygoń reżyseria: Łozińska Zuzanna teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Legnica-Wałbrzych
|
12 kwietnia 1962 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Kapulet reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
20 października 1962 |
Fantazy, czyli Nowa Dejanira
Juliusz Słowacki
postać: Ksiądz Loga reżyseria: Smela Bolesław teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
27 kwietnia 1963 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Orgon reżyseria: Grywałd Zdzisław teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
5 grudnia 1963 |
Czarodziej z Doliny Księżyca
Paweł Malarewski
postać: Chuuszaan reżyseria: Łozińska Zuzanna teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
19 września 1964 |
Otello
William Shakespeare
postać: Senator reżyseria: Bleicherówna Danuta teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
11 czerwca 1965 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Robert reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
27 marca 1966 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Robert reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
14 maja 1967 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
postać: Brat Franciszek reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|