16 marca 1946 |
Trafika pani generałowej
Laszlo Bus-Fekete
postać: Antoni reżyseria: Ścibor Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
17 października 1946 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Rotmistrz reżyseria: Jabłonkówna Maria Leonia teatr: Teatry Dolnośląskie, Wrocław
|
24 maja 1947 |
Gdzie diabeł nie może
Roman Niewiarowicz
postać: Dr Wincenty Bark reżyseria: Lasoń Władysław teatr: Teatr Miejski, Koszalin
|
24 maja 1947 |
Gdzie diabeł nie może
Roman Niewiarowicz
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Miejski, Koszalin
|
28 czerwca 1947 |
Białe fartuszki
Konstanty Krumłowski
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Lasoń Władysław teatr: Teatr Miejski, Koszalin
|
28 czerwca 1947 |
Białe fartuszki
Konstanty Krumłowski
forma twórczości: role reżyseria: Lasoń Władysław teatr: Teatr Miejski, Koszalin
|
27 września 1947 |
Ojczyzna
Maria Morozowicz-Szczepkowska
postać: Jacek reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
25 października 1947 |
Lekkomyślna siostra
Włodzimierz Perzyński
postać: Janek Topolski reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
15 listopada 1947 |
Matura
Laszlo Fodor
postać: Edmund Koraj reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
4 lutego 1948 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Grabiec reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
24 marca 1948 |
Żabusia
Gabriela Zapolska
postać: Bartnicki reżyseria: Damięcki Dobiesław teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
8 maja 1948 |
Wyrok
Bohdan Pepłowski
postać: Brożek reżyseria: Wasilewski Ryszard teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
17 września 1949 |
Pan Damazy
Bliziński Józef
postać: Eugeniusz reżyseria: Mieczyński Mieczysław teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
18 maja 1950 |
Śluby panieńskie
Fredro Aleksander
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
16 września 1950 |
Podhalańskie buki
Kralik Stefan
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
30 listopada 1950 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
6 czerwca 1951 |
Powrót posła
Niemcewicz Julian Ursyn
postać: Starosta Gadulski reżyseria: Mieczyński Mieczysław teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
18 listopada 1951 |
Za tych co na morzu
Ławreniew Borys
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
31 maja 1952 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Radost reżyseria: Lasoń Władysław teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
31 maja 1952 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
30 września 1952 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Grabiec reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
5 listopada 1952 |
Radcy pana radcy
Bałucki Michał
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
1 grudnia 1954 |
Majątek albo imię
Korzeniowski Józef
postać: Wincenty Starzycki reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
29 stycznia 1955 |
Krzyż i Jaszczurka
Helena Bychowska, Tadeusz Petrykowski
postać: Maciej Kopacz reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
17 kwietnia 1955 |
Zbójcy
Friedrich Schiller
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
17 listopada 1955 |
Nora
Henrik Ibsen
postać: Gunter reżyseria: Lasoń Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
17 listopada 1955 |
Nora
Henrik Ibsen
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
20 stycznia 1956 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Ojciec Laurenty reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
20 marca 1956 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Bujak reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
23 sierpnia 1956 |
Igraszki trafu i miłości
Pierre de Marivaux
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
15 grudnia 1956 |
Pozwólcie mi zmartwychwstać
Włodzimierz Dychawiczny, Michał Słobodskoj
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
30 marca 1958 |
Czarodziejski pierścionek
Lasoń Władysław
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
1 października 1958 |
Przygoda florencka
Morstin Ludwik Hieronim
postać: Andrzej reżyseria: Tywonek Marta teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
2 grudnia 1958 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Profesor Owidowicz reżyseria: Szpakowicz Czesław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
14 sierpnia 1959 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Podkolesin reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
12 marca 1960 |
Kocham, kocham
Michał Czerwiński, Włodzimierz Mass
postać: Iwan Żurawlew reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 czerwca 1960 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Hieronim reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
2 grudnia 1960 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Miller reżyseria: Drewicz Stefan teatr: PPIE, Poznań
|
26 listopada 1961 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Tyreusz reżyseria: Drewicz Stefan teatr: PPIE, Poznań
|
9 maja 1963 |
Ruchome piaski
Choynowski Piotr
postać: Przyciechowski reżyseria: Olszewski Henryk teatr: PPIE, Poznań
|
10 listopada 1963 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Raulison reżyseria: Lasoń Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
10 listopada 1963 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: reżyseria, uzupełnienie tekstu reżyseria: Lasoń Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
24 lutego 1964 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Quintana reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
9 października 1964 |
Przyciąganie ziemskie
Stawskij Eligij
postać: Operator reżyseria: Obidniak ALina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
18 grudnia 1964 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Joseph reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
24 kwietnia 1965 |
Ktoś nowy
Domański Marek
postać: Morzajski reżyseria: Sopoćko Jerzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
30 października 1965 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Ferdynand Kokl reżyseria: Wiercińska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
15 stycznia 1966 |
Troilus i Kresyda
William Shakespeare
postać: Pandarus reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
23 lutego 1966 |
O krasnoludkach i o sierotce Marysi
Maria Konopnicka
postać: Kocie Oczko reżyseria: Lasoń Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
23 lutego 1966 |
O krasnoludkach i o sierotce Marysi
Maria Konopnicka
forma twórczości: adaptacja, reżyseria reżyseria: Lasoń Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 maja 1966 |
Parady. Intermedia
Jan Potocki
postać: Ojciec Aktora reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
21 maja 1966 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Geront reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
16 marca 1967 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Kapulet reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
27 maja 1967 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Jonatan Jeremiasz Peachum reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
3 września 1967 |
Gdy wraca młodość
Aleksiej Arbuzow
postać: Cyryl Iwanowicz Gołubkin, ojciec Maksa reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
3 lutego 1968 |
Sennik współczesny
Konwicki Tadeusz
postać: Ildefons Korsak reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
18 kwietnia 1968 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Grzegorz reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
18 kwietnia 1968 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Prezes reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
18 kwietnia 1968 |
Kordian
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
5 lipca 1968 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Sobieniewski reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
9 listopada 1968 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
1 października 1969 |
Czerwony Kapturek
Eugeniusz Szwarc
postać: Niedźwiedź reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
11 stycznia 1970 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Rejent Milczek reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
14 marca 1970 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Gruszczyński reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
14 marca 1970 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Wernyhora reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
17 października 1970 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Prezes reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
21 marca 1971 |
Noce i dnie
Maria Dąbrowska
postać: Daniel Ostrzeński reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
7 listopada 1971 |
Burza
William Shakespeare
postać: Alonzo reżyseria: Wierchowicz Zofia teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 stycznia 1972 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Fierapont reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 czerwca 1972 |
Trucizna, miłość, śpiew
Goldoni Carlo wg
postać: Strażnik reżyseria: Baranowski Henryk teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
10 listopada 1972 |
Śmierć Tarełkina
Aleksander Suchowo-Kobylin
postać: Flegont Jegorycz Popugajczykow reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
12 stycznia 1973 |
Kolędnicy
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Św. Józef reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 listopada 1973 |
Ech, jabłuszko
Zbigniew Adriański
postać: Chłop reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 listopada 1973 |
Ech, jabłuszko
Zbigniew Adriański
postać: Ojciec reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 listopada 1973 |
Ech, jabłuszko
Zbigniew Adriański
forma twórczości: role reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
27 listopada 1975 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Apollion reżyseria: Wanat Andrzej teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
6 listopada 1976 |
Wiśniowy sad
Antoni Czechow
postać: Firs reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
26 lutego 1977 |
Zgubiony list
Caragiale Ion Luca
postać: Wyborca reżyseria: Wanat Andrzej teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
23 lutego 1979 |
Przedstawienie "Hamleta" we wsi Głucha Dolna
Ivo Brešan
postać: Chłop II reżyseria: Jasielski Józef teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
5 października 1979 |
Król Tulipan III
Władysław Lasoń
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|