Artykuły

Nagrody "Teatru"

Jury w składzie:

Monika Żółkoś, Jagoda Hernik Spalińska, Rafał Węgrzyniak, Jacek Kopciński (przewodniczący jury), Wojciech Majcherek i Bartłomiej Miernik (sekretarz jury), przyznało

Nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera w sezonie 2007/2008 Janowi Klacie za przedstawienie "Sprawa Dantona" Stanisławy Przybyszewskiej w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepsze kreacje aktorskie sezonu 2007/2008 Dominice Kluźniak za rolę Pippi w przedstawieniu "Pippi Pończoszanka" Astrid Lindgren w reż. Agnieszki Glińskiej w Teatrze Dramatycznym w Warszawie i Ireneuszowi Czopowi za rolę Makbeta w przedstawieniu "Makbet" Williama Shakespeare'a w reż. Mariusza Grzegorzka w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Nagrodę Specjalną "Teatru" za całokształt twórczości artystycznej i triumfalny powrót na sceną redakcja uhonorowała Andrzeja Łapickiego.

Nominacje w kategorii najlepsza rola kobieca w sezonie 2007/2008: Dominika Kluźniak za rolę Pippi w przedstawieniu "Pippi Pończoszanka" Astrid Lindgren w reż. Agnieszki Glińskiej w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Dorota Kolak za rolą Alexandry del Lago w przedstawieniu "Słodki ptak młodości" Tennessee Williamsa w reż. Grzegorza Wiśniewskiego w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Ewa Wiśniewska za rolą Charlotty w przedstawieniu "Sonata jesienna" Ingmara Bergmana w reż. Eweliny Pietrowiak w Teatrze Ateneum w Warszawie.

Nominacje w kategorii najlepsza rola męska w sezonie 2007/2008:

Wiesław Cichy za rolą Dantona w przedstawieniu "Sprawa Dantona" Stanisławy Przybyszewskiej w reż. Jana Klaty w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Marcin Czarnik za rolę Robespierre'a w przedstawieniu "Sprawa Dantona" Stanisławy Przybyszewskiej w reż. Jana Klaty w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Ireneusz Czop za rolę Makbeta w przedstawieniu "Makbet" Williama Shakespeare'a w reż. Mariusza Grzegorzka w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Bartosz Porczyk za rolę Desmoulinsa w przedstawieniu "Sprawa Dantona" Stanisławy Przybyszewskiej w reż. Jana Klaty w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Nominacje w kategorii najlepszy reżyser sezonu 2007/2008:

Piotr Cieplak za przedstawienie "Opowiadania dla dzieci" Isaaca Bashevisa Singera w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Agnieszka Glińska za przedstawienie "Pippi Pończoszanka" Astrid Lindgren w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Jan Klata za przedstawienie "Sprawa Dantona" Stanisławy Przybyszewskiej w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Krystian Lupa za przedstawienie "Factory 2" własnego autorstwa w Starym Teatrze w Krakowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji