Artykuły

Warszawa. Premiera "Don Kiszota" w Dramatycznym

Twórcy spektaklu "Don Kichot" w Teatrze Dramatycznym analizują kłamstwa, w jakich każdy z nas z łatwością może się zatracić.

Don Kiszot żyje w świecie swoich marzeń. Pojawia się w życiu innych ludzi, by zarazić ich wielkimi i małymi pytaniami o człowieka.

Twórcy spektaklu "Don Kichot" w Teatrze Dramatycznym analizują kłamstwa, w jakich każdy z nas z łatwością może się zatracić. Pokazują, jak łatwo zagubić się we własnych projekcjach. Przedstawienie w reżyserii Macieja Podstawnego to eksperyment, którego częścią są aktorskie prowokacje - rejestrowane kamerą performanse, które odbywają się w okolicach Pałacu Kultury i Nauki.

"Don Kiszot" na podstawie powieści Miguela de Cervantesa "Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manchy", reżyseria: Maciej Podstawny, scenariusz: Aleksandra Krzaklewska, Mateusz Pakuła, Maciej Podstawny, dramaturgia: Aleksandra Krzaklewska, scenografia: Barbara Hanicka, wideo i reżyseria światła: Tomasz Ziółkowski. Występują m.in.: Adam Ferency, Mariusz Benoit, Klara Bielawka, Małgorzata Niemirska, Krzysztof Ogłoza, Sławomir Grzymkowski.

Premiera: 5 czerwca, godz. 21.30, Teatr Dramatyczny, Mała Scena.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji