Artykuły

Chorzów. Dariusz Miłkowski honorowym obywatelem

Rada Miejska ponad 110-tysięcznego Chorzowa na Śląsku przyznała tytuł honorowego obywatela dyrektorowi tamtejszego Teatru Rozrywki Dariuszowi Miłkowskiemu (na zdjęciu). Pochodzący z Sopotu reżyser kieruje placówką od początku jej istnienia.

Miłkowski odbierze tytuł podczas zaplanowanej na 24 czerwca sesji Rady Miasta.

Chorzowscy samorządowcy podkreślili, że Miłkowski zbudował od podstaw, rozwinął i konsekwentnie utrzymuje na najwyższym poziomie uznany w kraju teatr muzyczny. Placówkę średnio w ciągu roku odwiedza ponad 120 tys. widzów.

Na scenie Teatru Rozrywki pod jego dyrekcją prezentowane są najwybitniejsze realizacje teatrów z całej Polski oraz indywidualnych twórców, takich jak Bułat Okudżawa, Hanna Schygulla, Zbigniew Zapasiewicz, Gustaw Holoubek, Jan Englert, Ewa Demarczyk czy Krystyna Janda.

Oblicze artystyczne teatru określa jednak przede wszystkim repertuar własny. Na chorzowskiej scenie miały miejsce polskie prapremiery widowisk muzycznych i musicali m.in. "Evita", "Pocałunek kobiety-pająka", "The Rocky Horror Show", "The Canterville Ghost", "Dyzma - musical" czy "Rudolf Valentino".

Dariusz Miłkowski urodził się w 1947 r. w Sopocie. Był związany m.in. z teatrami Polskim w Poznaniu, Muzycznym w Gdyni i Powszechnym w Łodzi. Od 1985 r. sprawuje funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Rozrywki w Chorzowie. Jest także jednym z założycieli i od kilku kadencji członkiem zarządu Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji