Artykuły

Ateneum i Dramatyczny w Poznaniu. Polski Teatr Tańca w Warszawie i RFN

Mimo wakacji druga połowa sierpnia to okres, w którym znacznie ożywiają swoją działalność zespoły artystyczne.

Pisaliśmy już o przyjeździe do Poznania warszawskiego Teatru Ateneum ze sztuką Bruno Jasieńskiego "Bal manekinów". Natychmiast po nim gościć będziemy warszawski Teatr Dramatyczny z przedstawieniem sztuki Denisa Diderota "Kubuś Fatalista", w tłumaczeniu Tadeusza Boy - Żeleńskiego, w reżyserii Witolda Zatorskiego, z dekoracjami Jerzego Grzegorzewskiego, kostiumami projektu Krystyny Kamler i z muzyką Stanisława Radwana. W roli tytułowej zobaczymy Zbigniewa Zapasiewicza, jego Pana gra Mieczysław Voit.

Ponadto wystąpią: Małgorzata Niemirska, Magdalena Zawadzka, Marek Bargiełowski, Piotr Fronczewski, Marek Kondrat, Wiesław Gołas i Karol Strasburger. Spektakle odbędą się 27 i 28 sierpnia w Teatrze Nowym.

W dniach 13 i 14 bm. na scenie Operetki Warszawskiej cztery balety w choreografii Conrada Drzewieckiego przedstawi Polski Teatr Tańca - Balet Poznański.

Będą to: "Adagietta" z V symfonii Mahlera, Sonata na dwa fortepiany i perkusję Bartoka (z Emilem Wesołowskim i Romą Juszkat), Pawana na śmierć infantki Ravela (z Jolantą Dybuś, Zbigniewem Misiudą, Anną Staszak i Emilem Wesołowskim) oraz Cudowny Mandaryn Bartoka (z Romą Juszkat i Arkadiuszem Duchem).

Polski Teatr Tańca udaje się do Warszawy na zaproszenie "Trybuny Ludu" z okazji jej święta.

W tydzień później Balet Poznański Conrada Drzewieckiego wyjeżdża na tournee do RFN. Wystąpi tam w Wilhelmshaven w ramach Dni Polskich oraz w Bremie i Hanowerze. W programie przewidziano: Modus vivendi Norberta Kuźniaka, Odwieczne pieśni Mieczysława Karłowicza i Stabat Mater Krzysztofa Pendereckiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji