Artykuły

Powrót Odysa

Tuż po głośnej premierze "Sędziów" wystawionych niedawno w Teatrze Narodowym, w sobotę czeka nas kolejna premiera dramatu Wyspiańskiego. W Teatrze Dramatycznym wystawiony zostanie "Powrót Odysa" w reżyserii Krystiana Lupy.

"Powrót Odysa" mówi o sprawach nieśmiertelnych. To dramat wędrówki ludzkiej i opowieść o doświadczeniu podróży, zwątpieniu, które przychodzi w trakcie drogi. - Wędrówka nagle obnaża ludzką niedojrzałość - mówi reżyser. - Przychodzi tęsknota, nostalgia, poczucie grzechu i cierpienia, na które naraziliśmy bliskich.

Lupa postarał się opowiedzieć wątek homeryckiego eposu językiem współczesnego teatru. Wychodząc z założenia, że mit Odyseusza niewiele dziś mówi, postanowił pokazać coś, co widzowi skojarzy się z owymi spotykanymi codziennie na naszej drodze z pracy do domu grupkami młodych ludzi. Koczującymi z dala od domu rodzinnego, grającymi swoją własną muzykę, zażywającymi narkotyki. Szukają sensu życia i obecności Boga, a gdy wracają z podróży w świat marzeń, boleśnie odczuwają obcość świata.

W spektaklu występują Adam Ferency, Aleksandra Konieczna, Jolanta Fraszyńska, Agnieszka Kotlarska, Waldemar Barwiński i inni.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji