Artykuły

Warszawa. Oświadczenie zespołu spektaklu "Persona. Ciało Simone"

My, cały zespół spektaklu "Persona. Ciało Simone", pragniemy oświadczyć, że podjęliśmy współpracę z Krystianem Lupą jako ludzie całkowicie świadomi, znając jego artystyczną drogę i metody jakich używa. Akceptujemy to i mamy świadomość, że pracując inaczej, nie byłby tym, kim jest.

To, co stało się podczas premierowego spektaklu, a także reperkusje tego w mediach do dziś wpływa na jakość naszej pracy. Przepraszamy za to. Jesteśmy przekonani, że nasz spektakl, Teatr Dramatyczny - czy teatr w ogóle - takiego PR nie potrzebuje.

Decyzję reżysera o zwolnieniu p. Szczepkowskiej z jednej strony przyjęliśmy z żalem, ale z drugiej z ulgą. Mamy nadzieję, że napięcie, z jakim każdego wieczora przystępowaliśmy do pracy, nie będzie już miało miejsca.

Żal nam, że tak obiecująca współpraca tych dwojga artystów kończy się tak szybko i w tak nieprzyjemnych okolicznościach.

W tym spektaklu każdy z nas daje siebie zarówno jako artysta, jak też jako człowiek, a jednak odbywa się to w ramach i na obszarze, jaki wyznaczył nam reżyser i w tym z jednej strony czujemy naszą wolność, a z drugiej zaś wyrażamy naszą zgodę na jego wizję.

Koncepcja Krystiana Lupy była od początku jasna i niezmieniona od pierwszych prób "Persony. Ciała Simone".

Równolegle do rzeczywistości scenicznej, została powołana inna - rzeczywistość interesu, która przytłoczyła to, co jest najważniejsze.

Małgorzata Braunek

Katarzyna Kalwat

Małgorzata Maślanka

Jolanta Olszewska

Adam Graczyk

Andrzej Papis

Filip Piasek

Piotr Polak

Jan Przyłuski

Andrzej Szeremeta

Paweł Szymański

Marcin Tyrol

Marcin Zawada

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji