Artykuły

Olbrzymi sukces odniósł Teatr Stary na festiwalu w Belgradzie

Przedstawieniem "Wyzwolenia" Wyspiańskiego na scenie teatru "Atelie" w Belgradzie zespół Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej z Krakowa zakończył udział w ósmym belgradzkim międzynarodowym festiwalu teatralnym, który odbywa się w okresie od 15 września do 5 października. Występy teatru krakowskiego odbywały się przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali i przyniosły duży sukces zespołowi.

Prawie cała wtorkowa prasa belgradzka zamieszcza bardzo pozytywne recenzje poświęcone udziałowi Teatru Starego w tegorocznym festiwalu, w którym wzięło udział 13 zespołów teatralnych, reprezentujących cztery kontynenty.

Obszerną recenzję zatytułowaną: "Jeden Konrad - dwa obrachunki" zamieszcza wtorkowa "Borba", której recenzent wysoko ocenia grę całego zespołu oraz wybitny kunszt reżyserski Konrada Swinarskiego.

Dziennik "Polityka" w recenzji zatytułowanej: "Przeciwko mitomanii" pisze, że gra zespołu Teatru Starego z Krakowa, wywarła ogromne wrażenie na publiczności festiwalu. Wielka w tym zasługa nie tylko znakomitego zespołu, ale również reżysera K. Swinarskiego.

"Polska na cały głos" - to tytuł recenzji w dzienniku "Polityka-Ekspres", której autor pisze, że wystawieniem "Wyzwolenia", sztuki na wskroś polskiej, a jednocześnie dzięki znakomitej reżyserii i grze zespołu zrozumiałej dla widowni w Belgradzie, Teatr Stary uplasował się w ścisłej czołówce zespołów występujących podczas festiwalu.

We wszystkich recenzjach, ilustrowanych zdjęciami, wiele miejsca poświęcono aktorowi Jerzemu Treli, grającemu główną rolę Konrada.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji