Artykuły

Warszawa. Guliwer jedzie do Argentyny

Zespół Teatru Guliwer jedzie do Argentyny. W ramach Argentyńsko - Polskich Dni Kultury aktorzy z Guliwera wystąpią na deskach teatru w Buenos Aires ze spektaklem "Czerwony Kapturek" w reżyserii Piotra Tomaszuka. Spektakl zostanie zaprezentowany dwa razy. Aktorzy zagrają 26 i 27 września o godzinie 17:00 w Centro Cultural San Martin.

Coroczny cykl wydarzeń kulturalnych przybliżających kulturę polską i argentyńską odbywa się pod patronatem Senatu Republiki Argentyńskiej i Ambasady RP W Buenos Aires.

Organizatorami imprezy jest Argentyńsko-Polskie Stowarzyszenie Kulturalne, należące do Związku Polaków w Argentynie oraz Polska Macierz Szkolna - sekcja Związku odpowiedzialna za edukację dzieci i młodzieży.

Z inicjatywy Polskiej Macierzy Szkolnej bieżący rok w Buenos Aires został ogłoszony Rokiem Języka Polskiego.

Wybór "Czerwonego Kapturka" nie jest przypadkowy. Sztuka ta należy do kanonu bajkowej klasyki, a wierszowaną bajkę Jana Brzechwy znają polskie dzieci na całym świecie. Żartobliwe, rozśpiewane widowisko będzie wspaniałą okazją dla całych rodzin do spotkania z polskim teatrem i żywą mową.

Organizatorzy zaplanowali także warsztaty dla studentów Szkoły Teatralnej w Buenos Aires, które odbędą się z udziałem zespołu Teatru Guliwer.

Warsztaty pod tytułem "Ruch aktora na scenie", z wykorzystaniem m.in. fragmentów spektakli Jerzego Grotowskiego i Tadeusza Kantora poprowadzi reżyser i kierownik artystyczny Guliwera Piotr Tomaszuk.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji