Artykuły

Wrocław. Peter Brook w Ośrodku Grotowskiego

Peter Brook, Workcenter of Jerzy Grotowski oraz Międzynarodowa Szkoła Antropologii Teatru pokażą wkrótce we Wrocławiu trzy swoje spektakle.

We Wrocławiu pokaże swój najnowszy spektakl "Tierno Bokar". Historia żyjącego w zachodniej Afryce w latach 30. zeszłego wieku Tierno Bokara, mistrza sufizmu - mistycznej tradycji islamu, stała się dla Brooka pretekstem do refleksji o tolerancji i przemocy. Przedstawienie, nad którym pracował 10 lat, pokaże w Polsce tylko we Wrocławiu, i to aż sześć razy.

- Spektakl pokazuje inne oblicze islamu - zapowiada Jarosław Fret, dyrektor Ośrodka Grotowskiego. - Nie to kojarzone z terroryzmem, ale pełne zrozumienia dla kultur innych nacji.

Przez dwa kwietniowe tygodnie we Wrocławiu i w Międzynarodowym Domu Spotkań w Krzyżowej koło Świdnicy trwać będzie czternasta już sesja ISTA (Międzynarodowej Szkoły Antropologii Teatru), kierowanej przez Eugenia Barbę, twórcę Odin Teatret w Danii. W ramach sesji poświęconej technikom aktorskim Odin Teatret wystąpi z przedstawieniem "Sen Andersena".

Nowy spektakl - "Dies Irae" w reż. Maria Biaginiego i Thomasa Richardsa, współpracowników Jerzego Grotowskiego - przedstawią na przełomie maja i czerwca aktorzy Workcenter of Jerzy Grotowski z włoskiej Pontedery.

Miasto w tym roku przeznaczyło na działalność Ośrodka aż 1,5 mln złotych.

Na zdjęciu: Sotigui Kouyaté w spektaklu "Tierno Bokar".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji