Artykuły

Opole. Weekend premier w "Kochanowskim"

"Bliżej" Marbera i "Dwoje na huśtawce" Gibsona to opowieści o samotności w naszym świecie.

Dwie ostatnie premiery tego sezonu w Teatrze Kochanowskiego to sztuki popularne, znane także z filmowych adaptacji.

W sobotę na Małej Scenie teatromani zobaczą "Bliżej" Patricka Marbera. Sztuka tego angielskiego dramaturga od swej prapremiery w 1997 roku stała się prawdziwym hitem. Przetłumaczona została na 30 języków i doczekała się ponad 100 realizacji na deskach scenicznych oraz wybitnej ekranizacji Mike'a Nicholsa.

- Czworo jej bohaterów połączy przypadek, a początkowa zabawa i flirt przerodzą się w skomplikowaną grę namiętności, która zamiast przybliżać coraz bardziej będzie oddalać tych ludzi od siebie - opowiada reżyser Julia Pawlowska Na scenie zobaczymy Aleksandrę Cwen [na zdjęciu], Arletę Los-Pławszewską, Krzysztofa Wronęi Norberta Kaczorowskiego.

A w niedzielę na Scenie na Parterze zobaczymy inny teatralny przebój "Dwoje na huśtawce" Williama Gibsona. W latach 60. słynna była ekranizacja tej sztuki z Shirley MacLaine i Robertem Mitchumem. To historia dwojga samotnych, zagubionych trzydziestolatków, którzy spotykają się w największej metropolii świata, Nowym Jorku, i próbują zacząć życie od nowa - Ta opowieść wzrusza od kilkudziesięciu lat i mam nadzieję, że tak będzie działać także na opolską publiczność - mówi reżyser Marcin Sosnowski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji