Artykuły

Jesień, zima i czwarta siostra w tajemniczym ogrodzie

W sobotę i niedzielę na trzech stołecznych scenach premiery.

Teatr Komedia zaprasza w niedzielę o godz. 16 na musical dla dzieci i dorosłych "Tajemniczy ogród" na podstawie książki Frances Hodgson-Burnett. - Podobnie jak film Agnieszki Holland, nasze przedstawienie jest oparte na powieści - filarze klasycznej literatury dziecięcej. Każdy powraca myślą do dzieciństwa i wspomina ten czas, jak bezpieczny, zaczarowany ogród, pełen tajemnic, barw, zapachów czterech pór roku - twierdzą autorzy spektaklu, którego reżyserem jest Janusz Szydłowski. Choreografię ułożył Jacek Tomasik. Autorką libretta jest Diana Morgan, muzykę skomponował Steven Markwick. Autorką przekładu jest Krystyna Podleska, a teksty piosenek ułożył Rafał Dziwisz. Wystąpią min.: Teresa Lipowska, Joanna Węgrzynowska, Marek Barbasiewicz, Jan Kociniak, Witold Bieliński, Jacek Lenartowicz, Bartłomiej Zdanowicz i dzieci ze szkół podstawowych.

W teatrze Na Woli w czwartek odbyła się premiera spektaklu "Miłość - to takie proste" szwedzkiego dramaturga - Larsa Norena. W niedzielę o godz. 19.30 w Teatrze Dramatycznym pierwsze przedstawienie "Jesieni i zimy" tego samego autora.

- To bardzo dobrze napisany tekst - z ogromną świadomością dramaturgii, aktorów, życia i psychologii - powiedział Andrzej Domalik, reżyser. - W tej sztuce jest coś podobnego do narkotycznego głodu: przyciąga, mimo że jest nieprzyjemna - dodał. Wystąpią: Ewa Żukowska, Zygmunt Malanowicz, Agata Kulesza, Ewa Telega.

Natomiast w Teatrze Powszechnym w sobotę premiera "Czwartej siostry" Janusza Głowackiego w reżyserii Władysława Kowalskiego. Autor sztuki nawiązuje w niej do dramatu Czechowa "Trzy siostry". Jednak realia są współczesne. - To ironiczna aluzja do autora "Wiśniowego sadu" - stwierdził Głowacki w rozmowie dla ŻW. Wystąpią: Katarzyna Herman, Edyta Olszówka, Anna Moskal, Elżbieta Kępińska, Władysław Kowalski i in.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji