Artykuły

Moskwa. Złota Maska dla "Mewy" w reż. Krystiana Lupy

Spektakl "Mewa" z Teatru Aleksandryjskiego w Sankt Petersburgu w reżyserii Krystiana Lupy otrzymał najważniejsze teatralne rosyjskie wyróżnienie - Złotą Maskę w kategorii "najlepszy spektakl dużej formy".

18 kwietnia zostały ogłoszone w Moskwie nagrody Festiwalu Złota Maska, organizowanego przez Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej, władze miasta stołecznego Moskwy. Złota Maska to państwowa nagroda powołana do życia przez STD (Związek Działaczy Teatralnych) w 1994 roku i wręczana corocznie we wszystkich kategoriach teatralnych: teatr dramatyczny, opera, balet, operetka, musical i teatr lalek. Złota Maska to ogólnokrajowy festiwal prezentujący najciekawsze wydarzenia teatralne z całej Rosji. Wyboru przedstawień dokonują rady eksperckie, w których znajdują się najważniejsi krytycy teatralni Rosji. W jury festiwalu zasiadają znamienici aktorzy, reżyserzy, choreografowie, dyrygenci, scenografowie. Ceremonia wręczenia nagród odbywa się na jednej z najbardziej prestiżowych moskiewskich scen i jest transmitowana przez główny kanał telewizyjny - kanał pierwszy.

W tym roku w kategorii najlepszy spektakl dużej formy Złota Maska została przyznana "Mewie" (na zdjęciu) w reż. Krystiana Lupy z Teatru Aleksandryjskiego w Sankt Petersburgu.

W kategorii "najlepszy spektakl małej formy" został wyróżniony spektakl "Bitwa życia" w reżyserii Siergieja Żenowacza z Teatru Studia Tieatralnogo Iskusstwa w Moskwie, zaś Złota Maska w kategorii najlepsza reżyseria w teatrze dramatycznym trafiła do rąk Walerego Fokina za spektakl "Ożenek" z Teatru Aleksandryjskiego w Sankt Petersburgu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji