Artykuły

Szczecin-Koszalin. Piotr Krótki z BTD laureatem "Złotego Gongu"

Piotr Krótki, aktor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego, został nagrodzony "Złotym Gongiem" - wyróżnieniem przyznawanym przez "Kurier Szczeciński" koszalińskim ludziom sceny.

Złoty gong przyznaje kapituła pod przewodnictwem red. Artura Liskowackiego. W tym roku komisja zebrała się po raz drugi.

- To dziwne, że akurat ja otrzymałem "Złoty Gong" za role grane w "Zaklinaczach szczęścia". To przecież praca trzech aktorów, oni tak samo zasługują na tę nagrodę - mówi Piotr Krótki. - Wręczenie statuetki odbędzie się 29 listopada w Szczecinie. Komisja przyznała mi nagrodę za role w "Zaklinaczach szczęścia" napisanych i wyreżyserowanych przez Krzysztofa Galosa - powiedział nam Piotr Krótki. - Wyróżnienie cieszy mnie tym bardziej, że tekst "Zaklinaczy" powstał na życzenie aktorów, a współpraca z Krzysztofem Galosem układa mi się znakomicie. To bardzo twórczy człowiek. Praca z nim dostarcza mi najciekawszych aktorskich przeżyć, a napisane przez niego niesztampowe role po prostu lubię.

Piotr Krótki ma 44 lataj na swoim koncie dziesiątki ról, a ten sezon jest jego jubileuszowym - 20. przepracowanym w BTD. Aktor przyznaje, że najcenniejszym dla niego wyróżnieniem jest zbiorowa nagroda aktorska przyznana w 1996 roku za "Gdyby" Bogusława Shaeffera w reżyserii Krzysztofa Galosa.

Teraz Piotr Krótki pod okiem swojego ulubionego reżysera bierze udział w próbach do inscenizacji "Pamiętników" Jana Chryzostoma Paska, których premiera planowana jest na przełom stycznia i lutego 2005 roku.

Na zdjęciu: Piotr Krótki i Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska w "Zaklinaczach szczęścia".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji