Artykuły

Płock. Sztuka kontra patologia - Przystanek PaT

Pięć dni warsztatów, koncertów i spektakli w Megapolis Teatr (czyli Gimnazjum nr 8) - tak będzie wyglądało płockie wydanie Przystanek PaT.

PaT - czyli Profilaktyka a Teatr - to ogólnopolska akcja profilaktyczna Komendy Głównej Policji realizowana co roku, zawsze w innym mieście. Najpierw młodzież pod czujnym okiem specjalistów z PaT przygotowuje spektakl poświęcony problemowi uzależnienia (płocki spektakl - historia młodego narkomana z tragicznym zakończeniem - miał premierę w lutym). Potem aż do lata oglądają go wszyscy chętni z miasta i okolic. A wielkim finałem akcji jest właśnie Przystanek PaT. Warsztaty muzyczne, plastyczne, teatralne, literackie, wokalne. Do tego prezentacje spektakli profilaktycznych teatrów młodzieżowych. Koncerty. Nie inaczej będzie i w Płocku. Przystanek Pat zatrzyma się u nas na kilka dni - od 1 do 5 lipca. Bazą akcji Gimnazjum nr 8 przemianowane na ten czas na Megapolis Teatr.

A teraz informacja dla wszystkich uczniów gimnazjów lub szkół średnich, którzy lubią sztukę i chcieliby nauczyć się czegoś nowego, a przy okazji zrobić coś dla walki z patologią społeczną: możecie zgłosić swój udział w Przystanku. Najlepiej napisać e-maila na adres pat@policja.gov.pl (zasady uczestnictwa, więcej informacji o Przystanku PaT oraz karty zgłoszeń znajdziecie w internecie pod adresem www.pat.policja.gov.pl).

Na płockim przystanku wystąpią teatry młodzieżowe z Inowrocławia, Suwałk, Świnoujścia, Białegostoku, Bytomia, Siedlec i Rudy Śląskiej. Warsztaty poprowadzą m.in.:

- literackie - Krzysztof Cezary Buszman, poeta, autor piosenek, podróżnik. Do jego wierszy muzykę komponują Włodzimierz Nahorny, Jerzy Satanowski, Janusz Sent, Janusz Strobel, Włodzimierz Korcz. A promotorką jego poezji była Agnieszka Osiecka.

- teatralne - Roman Holc, aktor lalkarz, od 20 lat w Teatrze Lalka w Warszawie. Od trzech sezonów prowadzi projekt literacko-teatralny "Moje marzenia" (młodzież z warszawskich placówek opiekuńczych współuczestniczy w tworzeniu scenariuszy, pracuje na próbach i prezentuje efekty swej pracy Teatrze Lalka). Realizator i wykonawca programów dla dzieci TV Polonia i TVP 1.

- taneczne - Iliana Alvarado, choreograf, tancerka klasyczna. Dyrektor Studia Choreograficznego "Ilyadanse". Absolwentka Narodowej Szkoły Sztuki w Hawanie Była tancerką w corps de ballet w Teatrze Wielkim w Warszawie, w Teatrze Tańca "Silva Rerum" w Krakowie oraz w Teatrze Operetki w Warszawie. Prowadziła zajęcia baletowe i choreograficzne w ramach Laboratorio Teatrale przy Teatrze Pirandello w Agrigento (Sycylia) oraz w prywatnej szkole tańca w Bremie (Niemcy).

- wokalne - Robert Osam, multiinstrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu jazzowego u Andrzeja Jagodzińskiego oraz Janusza Skowrona. Odtwórca głównej roli w musicalu "Sinatra" w Teatrze Syrena, aranżer muzyki do spektakli w Teatrze Rampa. Od czterech lat współrealizuje w TVP program "Jaka to melodia".

- plastyczne - Andrzej S. Grabowski, który zajmuje się malarstwem, scenografią, fotografią i grafiką komputerową. Był kuratorem artystycznym 15 krajowych i międzynarodowych plenerów interdyscyplinarnych, scenografem Teatru Tańca "Silva Rerum" w Krakowie.

PaT kusi także koncertami, własnym studiem filmowym, radiowęzełem, ba, nawet stacją krótkofalarską. I rozmowami filozoficznymi aż do północy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji