Artykuły

Warszawa. Minister nagrodził teatry z Podlasia

Nie ustaje pasmo sukcesów twórców niezależnych! Ledwie w niedzielę aktorzy Kompanii Doomsday wygrali konkurs "Nowe Sytuacje" na poznańskim festiwalu Malta (pokazali spektakl "Salome"), a już wczoraj okazało się, że główne nagrody ogólnopolskiego konkursu na wystawienie polskiej sztuki współczesnej (przyznawane przez ministra kultury) również przypadły aktorom, działającym w Kompanii.

Tym razem za autorski spektakl "Baldanders", zrealizowany w gościnnych progach Białostockiego Teatru Lalek przez Marcina Bikowskiego i Marcina Bartnikowskiego, otrzymali jedną z dwóch głównych równorzędnych nagród konkursu (12 tys. zł). Twórcy "Baldandersa" nagrodzeni zostali poczwórnie, jury przyznało jeszcze bowiem indywidualne nagrody po 7 tys. zł: aktorską - dla Marcina Bikowskiego oraz za muzykę do spektaklu - dla Anny Świętochowskiej. Dodatkowo wyróżnienie aktorskie za rolę w spektaklu dostał jeszcze Marcin Bartnikowski (4 tys. zł)

Od wyliczania nagród może się już zakręcić w głowie, a to jeszcze nie wszystko! W tym samym ministerialnym konkursie podwójnie wyróżniono również teatr Wierszalin z Supraśla. Piotr Tomaszuk otrzymał wyróżnienie za reżyserię spektaklu "Bóg Niżyński" [na zdjęciu] (5 tys. zł), zaś szóstka aktorów - zespołową nagrodę aktorską (10 tys. zł). Zarówno "Baldanders", jak i "Boga Niżyńskiego" jury zarekomendowało do wystawienia na scenie Teatru Narodowego w Warszawie. Gratulacje!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji