Artykuły

Pranie. Tuwim w leśniczówce Gałczyńskiego

W sobotę [30 czerwca] czeka nas inauguracja sezonu 2007. Do Prania przyjadą aktorzy Olga Sawicka [na zdjęciu] i Zbigniew Zapasiewicz, by przedstawić spektakl poetycko-muzyczny "Kwiaty Polskie" oparty na tekstach Juliana Tuwima.

Akompaniować będzie im Włodzimierz Nahorny. Początek o godz. 18, cena biletu 25 zł. Pisany na emigracji poemat Tuwima przenosi słuchaczy do Łodzi w czasy młodości poety, razem z nim odwiedzamy spelunki Rio de Janeiro, ulice Nowego Jorku. Pełen humoru, czasem wzruszający tekst, po mistrzowsku interpretowany przez Zapasiewicza i Sawicką, to gwarancja dobrej rozrywki na najwyższym poziomie.

Leśniczówka Pranie leży w Puszczy Piskiej, tuż nad Jeziorem Nidzkim. Do historii weszła dzięki Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu, który odwiedzał to miejsce w latach 50. XX wieku. Tu powstało wiele utworów poety m.in. "Kronika Olsztyńska", "Niobe", "Wit Stwosz", "Pieśni", "Chmiel na rogach jelenich"... Od 1980 roku w leśniczówce mieści się Muzeum Gałczyńskiego, a latem odbywają się imprezy kulturalne. To miejsce z niezwykłym klimatem, otoczone piękną przyrodą i przepojone poezją. Można do niej dojechać lądem od strony Rozóg przez Faryny i Karwicę albo od strony Rucianego Nidy, a także drogą wodną przez Jezioro Nidzkie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji