Artykuły

Wrocław. Przeczytają sztukę Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w Rurze

W poniedziałek, 18 czerwca, o g. 20 odbędzie się próba czytana dramatu "Śmierć człowieka wiewiórki" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reż. Igi Gańczarczyk i Magdy Stojowskiej z udziałem aktorów Teatru Współczesnego.

Tekst ten został nagrodzony w konkursie dramatycznym URLIKE ogłoszonym przez Teatr Usta Usta i warszawski Teatr Rozmaitości. W tym roku znalazł się w finale XIII Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współzesnej. Został też wydrukowany w Dialogu w numerze 5/07.

Czytanie odbędzie się w studenckim Jazz Klubie Rura. Organizatorem jest Cenrala 71 - grupa twórców złożona z reżyserów oraz aktorów Teatru Współczesnego i Polskiego. Po czytaniu odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi dramaturg Teatru Współczesnego Joanna Biernacka.

***

MAŁGORZATA SIKORSKA-MISZCZUK - autorka dramatów i scenarzystka, ur. 1964 r.

Ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, a także Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim. Jest również absolwentką Studium Scenariuszowego PWSFTiT w Łodzi.

Zdobyła wiele nagród i wyróżnień jako autorka opowiadań, scenarzystka seriali telewizyjnych i filmów. Pisze słuchowiska. Uczestniczyła kilkakrotnie w warsztatach dramaturgicznych Sztuka Dialogu nad Wigrami.

Zadebiutowała w 2004 roku dramatem "Psychoterapia dla psów i kobiet" w ramach projektu TR Warszawa. Próba Czytana odbyła się w reżyserii Marii Zmarz-Koczanowicz. W 2006 r. dramat "Śmierć Człowieka-Wiewiórki" został nagrodzony w konkursie na sztukę o terrorystce RAF Ulrice Meinhof zorganizowanym przez Teatr Rozmaitości i Teatr Usta Usta.

Najnowszą sztukę Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk pt. "Szajba" zrealizowało Laboratorium Dramatu

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji