Artykuły

Warszawa. Pod znakiem Moniuszki

Przez lata Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Moniuszki obrósł licznymi wydarzeniami towarzyszącymi. W tym roku, oprócz tradycyjnego już sympozjum naukowego poświęconego zagadnieniom wokalistyki i wystawy o historii konkursu, na czwartek 19 kwietnia przygotowano wieczór z niesłusznie zapomnianą i mało znaną muzyką chóralną polskich kompozytorów.

Raz na trzy lata mamy wyjątkową okazję posłuchać, jak przedstawiciele różnych nacji i szkół wokalnych interpretują polską twórczość pieśniarską i operową.

Uczestnicy trwającego właśnie w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej konkursu wykonują głównie dzieła Stanisława Moniuszki, ale nie tylko. Wszystko dzięki Międzynarodowemu Konkursowi Wokalnemu. Przyszła właśnie kolej ostatecznych rozstrzygnięć. W piątek i sobotę szczęśliwcy zakwalifikowani przez jury do finału będą musieli wykonać z akompaniamentem orkiestry dwie arie. Jedna musi pochodzić z dzieł Moniuszki, druga zaś będzie fragmentem z repertuaru światowego. W ten sposób możemy wysłuchać dwóch pięknych koncertów arii operowych. Trzecim będzie niedzielny koncert laureatów.

Przez lata konkurs obrósł licznymi wydarzeniami towarzyszącymi. W tym roku, oprócz tradycyjnego już sympozjum naukowego poświęconego zagadnieniom wokalistyki i wystawy o historii konkursu, na czwartek 19 kwietnia przygotowano wieczór z niesłusznie zapomnianą i mało znaną muzyką chóralną polskich kompozytorów. Obok Moniuszki pojawią się kompozycje twórców współczesnych chętnie piszących na zespoły wokalne: Miłosza Bembinowa, Pawła Łukaszewskiego i Józefa Świdra. Jako solistka wystąpi Izabela Kłosińska (...).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji