Artykuły

Tarnów. Na Dzień Teatru

Teatr im. Solskiego przygotował dla tarnowian kilka wydarzeń artystycznych związanych z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru.

27 marca spektakl "Moralności Pani Dulskiej" w reż. Krzysztofa Miklaszewskiego oraz spotkanie zespołu ze specjalnymi gośćmi. Będą nimi: aktorka Barbara Krafftówna oraz przewodnicząca oddziału ZASP w Krakowie, aktorka Lidia Bogaczówna.

Ogłoszone zostanie także orędzie Międzynarodowego Instytutu Teatralnego odczytywane w tym dniu na wszystkich scenach świata.

Kulminacją tarnowskich obchodów Dnia Teatru będzie monodram pani Barbary Krafftówny przygotowany z okazji 60-lecia pracy scenicznej artystki - "Błękitny diabeł" w reż. Józefa Opalskiego (30 marca o godz. 18). "Błękitny diabeł", to monodram napisany przez Remigiusza Grzelę specjalnie dla Barbary Krafftówny. Opowiada o ostatnich latach Marleny Dietrich, kobiety osamotnionej, chorej, przykutej do łóżka, która postanowiła, że świat nigdy nie zobaczy jej słabej. Nie jest sentymentalna, nie rozpamiętuje przeszłości, nie traktuje siebie samej jak gwiazdy, nie wspomina Hollywood. Przedstawiona w wykonaniu Krafftówny Marlena Dietrich jest kobietą, która wciąż ma ogromną potrzebę grania. Nie zabija jej w sobie. Gra w warunkach, jakie sama sobie stworzyła. Po spektaklu zaplanowano spotkanie aktorki z publicznością.

W tym samym dniu o godz. 17 w foyer teatru odbędzie się wernisaż prac teatralnych Andrzeja Prokopa. Przedstawione zostaną rysunki, projekty scenografii i plakaty artysty związanego z tarnowską sceną w latach 90. Tytuł wystawy zaczerpnięty został z utworu Stanisława Wyspiańskiego "W duszy teatrze."

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji