Artykuły

Warszawa. 7 października Ogólnopolskim Dniem Pedagogiki Teatru

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza do wspólnego świętowania Ogólnopolskiego Dnia Pedagogiki Teatru, którym ustanawiamy 7 października – w dzień inauguracji 10. rocznika studiów podyplomowych Pedagogika Teatru.

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza do wspólnego świętowania Ogólnopolskiego Dnia Pedagogiki Teatru, którym ustanawiamy 7 października – w dzień inauguracji 10. rocznika studiów podyplomowych Pedagogika Teatru.


Chcemy, by pedagożki i pedagodzy teatru mieli swoje święto, a rok 2023 dał nam dwa szczególne ku temu powody. Obchodzimy w nim 20-lecie Instytutu Teatralnego, w którym od początku tworzyła się i rozwijała idea pedagogiki teatru oraz 10-lecie studiów podyplomowych Pedagogika Teatru, współprowadzonych przez Instytut Teatralny i Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.


Teatr to dla Ciebie narzędzie do spotykania ludzi? Zależy Ci na rozwoju własnym i osób, z którymi działasz? Korzystasz z narzędzi teatralnych, by stwarzać innym okazję do spotkania ich poglądów i doświadczeń? Jeśli tak, to dołącz do świętowania! Zapraszamy wszystkie pedagożki i pedagogów teatru oraz animatorów, edukatorów, nauczycieli i inne osoby, którym są bliskie wartości pedagogiczno-teatralne. Przygotowaliśmy kilka wydarzeń, w których każda i każdy z Was może znaleźć coś dla siebie. Pierwsze już w Ogólnopolski Dzień Pedagogiki Teatru, czyli 7 października.


7 października, od godz. 19.30, Instytut Teatralny (ul. Jazdów 1, Warszawa)


Ogólnopolski Dzień Pedagogiki Teatru w dniu inauguracji 10. rocznika studiów podyplomowych Pedagogika Teatru.


Zapraszamy na wieczorne celebrowanie otwarcia 10. rocznika studiów podyplomowych Pedagogika Teatru i ustanowienia 7 października Ogólnopolskim Dniem Pedagogiki Teatru wszystkie osoby tworzące środowisko pedagożek i pedagogów teatru w Polsce, a w szczególności studentki i studentów, absolwentki i absolwentów oraz prowadzące i prowadzących studia podyplomowe Pedagogika Teatru. Wydarzenie będzie okazją do spotkania środowiska, wymiany myśli na temat swojej pracy i przyszłości pedagogiki teatru!


Zachęcamy Cię do współtworzenia wydarzenia wraz z nami poprzez zaproponowanie mikrodziałania, które może stać się częścią wieczoru i poprzez które zaprosisz innych do wspólnego świętowania i/lub refleksji na temat swojej i ich pracy. Ważne, by trwało nie dłużej niż 15 minut. Miejsce na szczegółowy opis pomysłu i warunków potrzebnych do jego realizacji znajdziesz pod koniec formularza zgłoszeniowego. Na zgłoszenia czekamy do 14 września 2023.


Plan wieczoru:


19.30 | Otwarcie rejestracji na wydarzenie


20.00 | Tort i performatywna akcja „Czego życzysz pedagożkom i pedagogom teatru?” (otwarty mikrofon)


21.00-00.00 | Impreza taneczna przy setach pedagożki i pedagoga teatru


W trakcie wydarzenia: mikrodziałania zachęcające do wspólnego świętowania i/lub refleksji na temat pracy pedaogogiczno-teatralnej zaproponowane przez uczestników spotkania i pracowniczki Działu Pedagogiki Teatru.


Oficjalne otwarcie 10. rocznika podyplomowych Pedagogika Teatru odbędzie się tego samego dnia o godz. 11:00 w Instytucie Teatralnym. Otwarty wykład inauguracyjny „Laboratorium pedagogiki teatru Jana Dormana” wygłosi dr Marzenna Wiśniewska. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do dołączenia na miejscu lub poprzez streaming dostępny na żywo pod adresem …


UWAGA! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, natomiast należy zarejestrować się przez formularz zgłoszeniowy (FORMULARZ). Na zgłoszenia czekamy do 14 września 2023. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o świadome zapisywanie się na wydarzenie by nie zajmować niepotrzebnie miejsc.


14 października 2023, Warszawa


Drużynowy trening pedagogiki teatru. Spotkanie wokół wartości pedagogiczno-teatralnych w działaniach projektowych


Dzień rozpoczniemy wspólnym śniadaniem, a potem zaprosimy osoby uczestniczące w spotkaniu do podjęcia refleksji i rozmów na trzy tematy:


1. Przygotowanie do maratonu. Jak pedagogika teatru może inspirować do pracy długofalowej w społecznościach lokalnych?


2. Drużynowość i gra fair play. Jak pedagogika teatru może wspierać budowanie zespołów projektowych?


3. Od startu do mety. Jak wykorzystać pedagogikę teatru w pracy nad spektaklem z grupami?


Spotkanie ma być okazją do wymiany myśli i doświadczeń. Dedykowane jest szczególnie osobom związanym z programem Lato w teatrze, ale nie tylko. Zapraszamy wszystkie osoby tworzące środowisko pedagożek i pedagogów teatru w Polsce, w tym też animatorki i animatorów, edukatorki i edukatorów, nauczycielki i nauczycieli oraz inne osoby, którym są bliskie wartości pedagogiczno-teatralne! Wydarzenie stacjonarne, bezpłatne. Szczegółowe informacje i formularz zapisów ukażą się 26 września 2023 r. na stronie Lata w teatrze.


22 listopada 2023, wydarzenie online


Teatr wspiera. Godzina wychowawcza z Teatroteką Szkolną


Spotkanie dedykowane jest szczególnie osobom związanym z programem Teatroteka Szkolna, ale nie tylko. Zapraszamy wszystkie osoby tworzące środowisko pedagożek i pedagogów teatru w Polsce, w tym też animatorki i animatorów, edukatorki i edukatorów, nauczycielki i nauczycieli oraz inne osoby, którym są bliskie wartości pedagogiczno-teatralne! Wydarzenie online, bezpłatne. Szczegółowe informacje i formularz zapisów ukażą się w połowie października na stronie Teatroteki Szkolnej.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Lato w teatrze.


Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego jest Narodową Instytucją Kultury finansowaną ze środków budżetu Państwa.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji