Artykuły

Internet. Kultura w sieci na dziś

Legendy rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, webinar o rapie w dobie internetu, spektakl na podstawie książki Marcina Wichy i muzyka elektroniczna na żywo. Polecamy wydarzenia w sieci na środę, 15 kwietnia.

"Gazeta Wyborcza Trójmiasto" połączyła siły z Martą Szadowiak, autorką hashtagu #KulturaWCzasachPandemii, i Markiem Rogalą, twórcą kulturalnych kwadratów eskaem.pl.

Przedstawiamy propozycje kulturalnych aktywności w sieci na środę, 15 kwietnia.

godz. 12 - legendy Indian Ameryki Północnej, Archipelag GAK

W dniu urodzin Sat-Okh'a, pisarza wywodzącego się z pierwszych narodów kanadyjskich (był synem Polki i wodza plemienia Shawnee), który mieszkał w Gdańsku, klub Plama Gdańskiego Archipelagu Kultury zainauguruje cykl opowieści online. Opowiadać będą Łowcy Słów na fanpage'u na Facebooku.

godz. 12 - Webinar o prawie autorskim dla twórców

Instytut Kultury Miejskiej organizuje dla artystów bezpłatny webinar z zakresu prawa autorskiego. Będzie on dotyczyło negocjowania umów i podzielony będzie na część teoretyczną oraz praktyczną. Poprowadzi go Krzysztof Siewicz. Webinar jest bezpłatny, należy się zapisać przez portal Evenea. Szczegóły zostaną przesłane uczestnikom i uczestniczkom mailowo.

od godz. 16 - DJ sety z HÖR w Berlinie

Kluby zamknięte, ale można posłuchać muzyki elektronicznej dzięki licznym live streamom w internecie. Na prowadzenie wychodzą tu kluby niemieckie, w szczególności berlińskie. HÖR zaprosił do występu m.in. londyńską producentkę Ireen Amnes, pochodzącego z Włoch, ale mieszkającego w Berlinie Claudio PRC i Błażeja Malinowskiego, polskiego producenta, DJ-a i dziennikarza mieszkającego od kilku lat w Berlinie. Live stream odbędzie się na Facebooku klubu.

godz. 17 - Bliżej historii na żywo: Magdalena Kicińska

W Muzeum Sopotu w środę kolejne spotkanie z cyklu "Bliżej historii", które z realu przeniosło się do wirtualu. Gościnią Dagny Kurdwanowskiej będzie pisarka i dziennikarka, redaktorka naczelna magazynu "Pismo" Magdalena Kicińska. Pretekstem do rozmowy będzie książka biograficzno-historyczna jej autorstwa "Pani Stefa", opowiadająca o pedagożce i współpracowniczce Janusza Korczaka Stefanii Wilczyńskiej. Spotkanie transmitowane będzie na fanpage'u Muzeum Sopotu.

godz. 18 - Kwarantanna na: Smolik/Kev Fox

Kolejnymi gośćmi koncertów z cyklu Kwarantanna odbywających się na fanpage'u Facebook App będą Smolik i Kev Fox. Współpracę zaczęli dziesięć lat temu, później wydali debiutancki album nakładem wytwórni Kayax. Póki co nic nie wiadomo o kolejnej płycie długogrającej, ale oglądanie Smolika i Foxa razem to zawsze sposób na fajne spędzenie czasu.

godz. 19 - Webinar: Rap a internet. Jak raperzy zmieniają zasady rynku muzycznego

To, że internet zmienił zasady funkcjonowania rynku muzycznego, wiadomo nie od dziś. Streaming, kupowanie płyt przez portale, a ostatnio organizowanie koncertów za pomocą Facebooka, Instagrama i YouTube. Jak internet wpływa na muzykę, czy można tutaj zarobić i jak się w nim odnaleźć, odpowie producent muzyczny Solar, który na koncie ma współpracę m.in. z Matą czy Janem-rapowanie. Webinar organizuje Uniwersytet SWPS. Udział jest bezpłatny, wymagane są zapisy.

godz. 19 - czytanki #2: Wojciech Bąkowski czyta "Teorię widzenia"

Artysta multimedialny, performer, poeta i muzyk Wojciech Bąkowski na profilu Muzeum Sztuki w Łodzi będzie czytał "Teorię widzenia" Władysława Strzemińskiego. Ta książka wpłynęła znacząco na postrzeganie sztuki i rozwój sztuk plastycznych, dziś jest pozycją klasyczną.

19.25 - "Rzeczy, których nie wyrzuciłem" [na zdjęciu] reż. Łukasz Barczyk. Teatr Jaracza Olsztyn

Olsztyński Teatr Jaracza uruchomił teatr w wersji online. Przez stronę internetową należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: wybrać spektakl, liczbę "miejsc" i podać adres mailowy, na który zostanie wysłany link do transmisji. A w repertuarze m.in. spektakl na podstawie książki Marcina Wichy "Rzeczy, których nie wyrzuciłem".

godz. 20 - "Sztuczki" reż. Sebastian M. Słomiński, Teatr Pijana Sypialnia

Teatr Pijana Sypialnia w ramach cyklu Teatr w Sypialni zaprasza na spektakl online. "Sztuczki" to komedia omyłek, która swoją premierę miała w 2017 roku w ramach Teatru na Leżakach w poznańskim Starym Browarze. Transmisja odbędzie się na YouTube.

PONADTO

godz. 18 - Ul z książkami: Jakub Szamałek; fanpage pisarza

godz. 19 - Opowieści w czasach zarazy: Mikołaj Golachowski; fanpage Agencji Autorskiej Opowieści

godz. 20 - Zamknięci w Teatrze Słowackiego; nowy odcinek serialu online na fanpage'u Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji