Artykuły

Wrocław. Pantomima i IP Group pracują nad premierą

Trwają prace nad instalacją performatywną "Kontr-akt", która jest kreacją zespołową IP Group i Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego. Premierowa prezentacja odbędzie się w ramach 18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019 Czynnik Ludzki / Human Aspekt.

Instalacja performatywna Kontr-akt to spotkanie tradycji teatralnych Henryka Tomaszewskiego i sztuki mediów. Punktem wyjścia do tego eksperymentu stały się metody pracy Tomaszewskiego, jego koncepcja teatru, a przede wszystkim pamięć o nim i wspomnienia zachowane przez aktorów z nim pracujących i współtworzących Wrocławski Teatr Pantomimy. Ich doświadczenia spotykają się z audiowizualnymi poszukiwaniami IP Group - zyskując nowe konteksty i znaczenia. Rozwiązania artystyczne, wykorzystujące technologię, stają się tutaj partnerami scenicznymi aktorów pantomimy, a jednocześnie w autorski sposób nawiązują do pracy z obrazem i wizualnymi aspektami, które szczególnie interesowały i inspirowały Tomaszewskiego.

Nakładające się środowiska ciała i technologii pozwalają odnaleźć nowe przestrzenie i możliwości dla aktorów teatru ruchu i twórców pracujących z mediami. Jest to również okazja, by poddać próbie czasu koncepcje teatralne Henryka Tomaszewskiego.

koncepcja ruchu scenicznego i działanie aktorskie: AGNIESZKA KULIŃSKA, ANNA NABIAŁKOWSKA, ARTUR BORKOWSKI, ZBIGNIEW SZYMCZYK

koncepcja przestrzeni, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, multimedia: IP Group (BOGUMIŁ MISALA, JAKUB LECH, PIOTR CHOROMAŃSKI)

16.05.2019 | 18:00 - 21:00

17.05.2019 | 17:00 - 21:00

18.05.2019 | 17:00 - 22:00 (Noc Muzeów)

19.05.2019 | 17:00 - 21:00

Instalacja prezentowana będzie w IP Studio, ul. Ruska 46A III p. Wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, budżetu UMWD i Gminy Wrocław

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji