Artykuły

Warszawa. Impas w rozmowach o przyszłości Instytutu Teatralnego

Dotychczasowe rozmowy w sprawie przyszłości Instytutu Teatralnego nie przyniosły rozwiązania umożliwiającego dalszą, niezakłócaną pracę instytucji.

W piątek rano (14.12.2018) Patryk Kencki odrzucił propozycję współpracy i objęcia stanowiska zastępcy dyrektora IT. Było to głównym postulatem środowiska podczas spotkania mediacyjnego w MKiDN. Kencki oświadczył, że jest zainteresowany jedynie funkcją dyrektora naczelnego.

Poniżej zamieszczamy treść oświadczenia Zespołu i Dyrekcji IT oraz oświadczenie obojga kandydatów po I turze rozmów. Publikujemy także "Koncepcję programu i zarządzania w latach 2019-2023", złożoną przez Dorotę Buchwald w konkursie na dyrektora Instytutu. Jednocześnie apelujemy do Patryka Kenckiego o ujawnienie Jego założeń programowych.

***

Oświadczenie Zespołu i Dyrekcji Instytutu Teatralnego:

Z inicjatywy MKiDN w dniu 11 grudnia odbyło się spotkanie mediacyjne w sprawie nierozstrzygnięcia konkursu na dyrektora Instytutu Teatralnego, w którym uczestniczyli: Wanda Zwinogrodzka, Agnieszka Komar-Morawska, Jacek Sieradzki, Jacek Kopciński, Joanna Krakowska, Piotr Tomaszuk, Wojciech Dudzik, Michał Januszaniec, Justyna Czarnota, Dorota Buchwald, Patryk Kencki. Zaakceptowaną przez wszystkich uczestników konkluzją było wypracowanie możliwego modelu współpracy Doroty Buchwald jako dyrektora IT i Patryka Kenckiego w funkcji zastępcy dyrektora oraz próba uspójnienia programów obu kandydatów.

W dniu 13 grudnia odbyło się spotkanie Patryka Kenckiego z Zespołem i Dyrekcją Instytutu Teatralnego. Po szczegółowych negocjacjach i przedstawieniu przez Zespół i Dyrekcję IT możliwości stworzenia wspólnego programu uwzględniającego wszystkie najważniejsze merytoryczne propozycje kandydata, Patryk Kencki odrzucił możliwość takiej współpracy oraz zaproponowaną mu funkcję zastępcy dyrektora.

Dyrekcja i zespół IT nie godzą się na jedyną złożoną przez Patryka Kenckiego propozycję objęcia funkcji dyrektora naczelnego IT.

Zespół Instytutu Teatralnego i Dyrekcja

***

Oświadczenie Doroty Buchwald i Patryka Kenckiego po I turze rozmów:

Po spotkaniu z zespołem sytuacja negocjacyjna wygląda następująco:

Dorota Buchwald nie widzi możliwości bycia zastępcą dyrektora ds. organizacyjnych Patryka Kenckiego jako dyrektora.

Patryk Kencki nie widzi możliwości bycia zastępcą Doroty Buchwald jako dyrektora.

Patryk Kencki, Dorota Buchwald

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji