Artykuły

Sopot. "Shirley" i "Dextral" w Teatrze Boto

Teatr Boto zaprasza na dwa spektakle, które odbędą się w ramach II Sopockich Konsekwencji Teatralnych. 18 listopada obejrzymy "Shirley Valentine" Teatru Scena Poczekalnia, a 19 listopada - "Dextral" Śląskiego Laboratorium Pedagogiki Teatru.

"Kiedyś byłam Shirley kiedyś byłam Shirley Valentine co się stało? Dlaczego teraz jestem taka? Przez co? Przez kogo? Ja nie chcę. Pamiętasz Shirley Valentine? Wyszła za chłopaka imieniem Joe i pewnego dnia sprowadziła się tutaj. Zmieniła wprawdzie nazwisko na Bradshaw, ale pozostała nadal Shirley Valentine. Przez jakiś czas. Wiedziała kim jest dawniej. Często się śmiała. Dużo i często. Śmiała się razem z Joe'm. Wiedzieli, co to jest radość i szczęście. Co się z nimi stało"

Spektakl Willy'ego Russella to monolog czterdziestoletniej "kury domowej", świadomej straconego czasu i niezrealizowanych marzeń. - To opowieść o ludziach, którzy zapominają, kim są i po co żyją - powiedziała Izabela Noszczyk. - Ta historia zachęca, aby zastanowić się nad sobą i próbować coś zmienić. Może pójść za głosem serca? Może zrealizować jakiś szalony pomysł? Po prostu postawić sobie nowe wymagania! A jeśli nawet kończy się to czasem porażką, to ona przecież nas czegoś uczy

"Shirley Valentine" Willy Russell

Teatr Scena Poczekalnia

Reżyseria: Robert Czechowski

Obsada: Izabela Noszczyk

Scenografia/asystent reż. - Sebastian Nowicki

Muzyka - Damian Neogenn Lindner

Teatr Scena Poczekalnia "Shirley Valentine" / SKT 2018

18 listopada, 18:00

***

Cztery osoby o kompletnie różnych osobowościach, które nigdy wcześniej się nie spotkały. Korpo-wojowniczka, skromna nauczycielka, rozedrgana (jak o sobie mówi) aktorka oraz student tańca - spotykają się parę dni przed premiera eksperymentu.

Nie wiedzą, jakie otrzymają zadania i czym będą musieli się wykazać przed zniecierpliwioną publicznością. Pochodzą z różnych środowisk, są w różnym wieku. Czy są odważni, czy zdesperowani? A może pozbawieni instynktu samozachowawczego? W tej grze nie będzie żadnej nagrody ani zwycięzców.

Spektakl "Dextral" to produkcja Śląskiego Laboratorium Pedagogiki Teatru. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Katarzyna Pawłowska, współtwórczyni Teatru Porywacze Ciał i twórczyni Studia Osobowości Teatru Porywacze Ciał, działającego systematycznie od 4 lat w Poznaniu i eksperymentalnie w różnych częściach Polski z aktorami zawodowymi, a także amatorami. Kanwę scenariusza stanowią autentyczne historie uczestników eksperymentu.

"Spektakl nazywany jest eksperymentem teatralnym i określenie to wydaje się być całkowicie trafione. Nigdy nie miałem okazji niczego podobnego oglądać na teatralnych deskach. Ale sam ten fakt czyniłby sztukę "jedynie" nowatorską, czy oryginalną, a "Dextral" (na zdjęciu) jest czymś ponad to. Dlatego, że na scenie widzimy więcej, niż tylko odegrany scenariusz. Aktorzy owszem grają. Rzecz w tym, że samych siebie () Można śmiało powiedzieć, że "Dextral" to w sumie cztery spektakle, niemalże monodramy, bardzo zgrabnie spięte przez reżyserkę w spójną całość."

(Marcin Wiśniewski "Śląskie jest Trendy")

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Pawłowska

Muzyka: Natalia Natsq Markowska

Reżyseria Świateł : Maciej Dziaczko

Obsada: Agnieszka Batóg, Nina Wolska, Monika Szomko, Wojciech Marek Kozak, Katarzyna Pawłowska

19 listopada, 18:00

***

Prezentacja konkursowa w ramach Sopockie Konsekwencje Teatralne 2018

Prezentacja konkursowa w ramach Sopockie Konsekwencje Teatralne 2018

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji