Artykuły

Kraków. Warsztaty dramatopisarskie w Starym Teatrze

Agata Dąbek, Jolanta Janiczak, Małgorzata Sikorska-Miszczuk i Marta Sokołowska poprowadzą w Starym Teatrze warsztaty dramatopisarskie dla piszących kobiet inspirowane 100 rocznicą uzyskania przez kobiety praw wyborczych w Polsce.

Jak wygląda świat widziany naszymi oczami? Jak doświadczamy otaczającej nas rzeczywistości, co nas cieszy, motywuje do działania, a co boli, napawa lękiem, hamuje? Jakie zjawiska i zachowania w życiu prywatnym, zawodowym, publicznym aprobujemy, a jakich nie jesteśmy w stanie zaakceptować? Czy jesteśmy solidarni jako społeczeństwo? Czy my jesteśmy wobec siebie solidarne? Czujemy się wolne? Jeśli tak - w jaki sposób to wyrażamy, jeśli nie - na jakich polach? Które wartości są dla nas najważniejsze?

Warsztaty dramatopisarskie "Nasz głos" to okazja do spotkania, rozmowy i wspólnych twórczych poszukiwań rozmaitych form pisania dla sceny, które najpełniej umożliwią podzielenie się własnymi doświadczeniami, wyrażenie własnych poglądów, potrzeb oraz ukazanie otaczającej rzeczywistości z kobiecej perspektywy.

Warsztaty poprowadzą Agata Dąbek oraz zaproszone do współpracy dramatopisarki: Jolanta Janiczak, Małgorzata Sikorska-Miszczuk i Marta Sokołowska.

Na zakończenie warsztatów odbędzie się prezentacja fragmentów sztuk powstałych na warsztatach w formie czytania performatywnego z udziałem aktorek i aktorów Starego Teatru.

**

Termin nadsyłania zgłoszeń: 12 października 2018 r. Zgłoszenie zawierające próbkę tekstu własnego autorstwa (sztuki teatralnej, prozy, poezji etc. o objętości maks. kilkunastu stron) należy przesłać na adres adabek@stary.pl.

Liczba uczestniczek: 6-15 osób

Wiek uczestniczek: 18+

**

Start: 27 października 10.00-14.00 warsztat z Agatą Dąbek

Strefa Be, ul. Jagiellońska 1, Narodowy Stary Teatr w Krakowie

Kolejne zajęcia:

10 listopada warsztat z Jolantą Janiczak

24 listopada warsztat z Agatą Dąbek

8 grudnia warsztat z Małgorzatą Sikorską-Miszczuk

5 stycznia warsztat z Agatą Dąbek

19 stycznia warsztat z Martą Sokołowską

26 stycznia warsztat z Agatą Dąbek, zakończenie

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji