Artykuły

Wrocław. Capitol sprzedaje już bilety na premierę nowego sezonu

Nadchodzący sezon Teatr Muzyczny rozpocznie premierą "Blaszanego bębenka" - muzycznym spektaklem Wojciecha Kościelniaka wg Güntera Grassa. Bilety w sprzedaży od jutra.

Nad choreografią pracuje Ewelina Adamska-Porczyk, muzykę pisze Mariusz Obijalski (związany m.in. z grupą Fisz Emade Tworzywo, w Capitolu współautor muzyki do spektaklu "Liżę twoje serce"), scenografię i kostiumy zaprojektowała Anna Chadaj (m.in. "Trzej muszkieterowie", "Nasza mama czarodziejka"). Plakat to projekt Doroty Błażejowskiej (animacje wideo 36., 37. i 39. PPA).

W rolę Oskara, chłopca, który nie chciał rosnąć, wcielą się na zmianę Agata Kucińska z Teatru Lalek i Katarzyna Pietruska (nowa aktorka etatowa w Capitolu), animujące lalkę, tzw. tintamareskę. Matkę Oskara, Agnieszkę, zagrają w dublurze Agnieszka Oryńska-Lesicka i Alicja Kalinowska, Matzeratha - Artur Caturian i Maciej Maciejewski, Jana - Marcel Sabat (finalista tegorocznego konkursu na PPA) i Błażej Stencel (student Akademii Teatralnej w Warszawie). Babką Oskara będzie Justyna Szafran.

Historia dzieje się w najszczęśliwszym dla Oskara miejscu: sklepie z zabawkami Sigismunda Marcusa. Wspólnie z zabawkami - popsutymi, uszkodzonymi, zakurzonymi - główny bohater odegra historię swojego dzieciństwa. W tym (na pozór) bezpiecznym świecie - a może w głowie chłopca? - rozegra się opowieść o czasach rodzącego się nazizmu.

Twórcy zapowiadają niezwykle dynamiczny choreograficznie, pełen muzyki spektakl. Wojciech Kościelniak mówi o "wodewilu", podkreślając jednak, że hasło to trzeba traktować dość umownie, jak przy "Operze za trzy grosze" Brechta. Czterdziestoosobowa obsada rozpoczęła próby taneczne i wokalne w maju - po wakacyjnej przerwie wróci na Dużą Scenę na początku sierpnia.

Wśród muzycznych inspiracji kompozytor Mariusz Obijalski wymienia Toma Waitsa, Gogol Bordello i Tiger Lillies, zapowiadając dużo "przedwojennych standardów w łobuzerskich, cygańsko-jazzowych aranżacjach". Aktorom towarzyszyć będzie orkiestra na żywo.

Bilety na "Blaszany bębenek" będą w sprzedaży od piątku 22 czerwca w południe. Kosztują od 30 do 95 zł, w zależności od miejsca i dnia. Zapraszamy do zakupów online na bilety. teatr-capitol.pl

Na wybrane spektakle będzie można też kupić bilety VIP w cenie 180 zł - to miejsca w pierwszych rzędach widowni i poczęstunek w przerwie spektaklu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji