Artykuły

Wałbrzych. Rok Conrada w Teatrze Dramatycznym

Jesień i zima 2017 to w Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego czas prawdziwego szturmu Conradowskiego, czyli działań inspirowanych postacią i twórczością Josepha Conrada Korzeniowskiego.

Na ten czas, autor "Jądra ciemności", stanie się drugim, obok Jerzego Szaniawskiego, symbolicznym patronem wałbrzyskiego Dramatycznego.

Odbędą się czytania, debaty, konkurs dramaturgiczny i w końcu premiera wspólnej produkcji wałbrzyskiej sceny oraz Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z grantu INSTYTUTU KSIĄŻKI "ROK CONRADOWSKI 2017" w ramach programu CONRAD 2017 oraz ze środków z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

W programie:

- CONRAD.21 - Pro: konkurs dramaturgiczny dla profesjonalnych autorów (nadsyłanie tekstów do 8 października, finał podczas XVII Dni Dramaturgii);

Pełna informacja i regulamin:

http://teatr.walbrzych.pl/konkurs-dramaturgiczny-conrad-21-pro-i-rok-conradowski-w-walbrzychu/

- CONRAD.21 - EDU: otwarty konkurs na działania edukacyjne. Może Ty masz świetny pomysł? Napisz do nas; (szczegóły wkrótce)

- nowy cykl STRESZCZAMY SIĘ. CONRAD, czyli młodzi reżyserzy interpretują lektury obowiązkowe!

Start: 9 września. Conrad spotyka Camus w reżyserii Wojciecha Farugi.

Jak autor wałbrzyskich spektakli "Betlejem polskie" i "Balladyna" odczyta "Dżumę"? Przekonajcie się sami. Lektura z opracowaniem. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i wszystkich, którzy kochają literaturę.

9 września, o godz. 18:00 w Stolarni Teatru Dramatycznego. Liczba miejsc ograniczona.

Szukacie też informacji o kolejnych odsłonach cyklu.

- pokazy filmowe w ramach DKFu "Smejlis et Cetera", czyli jak Joseph Conrad wpłynął na światowe kino. Zaczynamy 14 września od "Obcego, ósmy pasażer Nostromo"; później m.in. "Czas apokalipsy" i "Pojedynek".

- 16-19 listopada XVIII Dni Dramaturgii - (E)migracje. Conrad, a podczas nich czytania premierowych tekstów, inspirowanych twórczością Josepha Conrada, pokazy filmowe i debata "(E)Migracje XX i XXI wieku". Teatralni twórcy spotkają wybitnych badaczy literatury. Zapisujcie w kalendarzach, bo będzie się działo.

- lekcja teatralna CONRAD WPŁYWA , z którą możemy odwiedzić Twoją szkołę. Pokaz premierowy:

26 września, podczas Gali EDU!; Przygotowują: Dorota Kowalkowska i Łukasz Zaleski.

- 28 października, premierowe czytanie dla najmłodszych: W MORZE! Piotra Karskiego z warsztatem plastycznym autora;

- I Festiwal Teatru Lekturowego, czyli 28-30 listopada młodzi zawładną Teatrem. Oczekujcie szczegółów, pojawią się wkrótce.

- działania grup teatralnych, funkcjonujących przy "Szaniawskim", z kumulacją 28-30 listopada, podczas Małych Dni Conradowskich;

- i w końcu PREMIERA spektaklu LORD JIM w reżyserii Macieja Podstawnego i adaptacji Sebastiana Majewskiego. 1 grudnia w Wałbrzychu, a 9 grudnia w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji