Artykuły

Wrocław. Warsztaty głosu i teatru fizycznego

Mariae Smiarowska oraz Voice and Physical Theatre Workshop zapraszają 4 i 5 sierpnia na warsztaty.

Poprzez eksploracje technik wokalnych i teatru fizycznego, m.in. Grotowskiego, Lecoqa, Vardimony, Linklater, i Butoh, ten intensywny 2-dniowy warsztaty ma na celu dania wgląd w to jak ciało może podkreślić głos poprzez ruch, i jak związek obu może wygenerować zespołowy utwór teatralny.

W te 2 dni, będziemy używać różnych ćwiczeń, w tym wizualizacje, rytm, i taniec, by podać narzędzia którymi można posłużyć się by stworzyć autorską teatralną lub performatywną sztukę.

Warsztaty są prowadzone w ramach badań nad materiałem do nowego spektaklu. Jest możliwość współpracy nad nowym spekaklem po warsztatach.

Nie trzeba mieć poprzedniego doświadczenia wokalnego ni teatru fizycznego, ważna jest chęć uczenia się, tworzenia, i eksplorowania!

Prowadzone przez Mariae Smiarowska i Susanna Dalcielo w języku angielskim i polskim.

Miejsce: ul. Ruska 47/48A (wejście na przeciwko Akademii Ruchu)

Daty: piątek, 4 sierpnia i sobota, 5 sierpnia

Czas: 4 sierpnia: 17:30 - 20:30

5 sierpnia : 11- 16

Koszt: 250zl

Zapisy na: eairam@yahoo.com

Zaliczka 50 złotych by zarezerwować miejsce.

O prowadzących:

Mariae Śmiarowska jest międzynarodową aktorką, śpiewaczką, performerką, nomadką, kolekcjonerką doświadczeń, pieśni, i uczuć.

Przyjechała do Wrocławia trenować z Teatrem Pieśń Kozła. Wcześniej jej droga teatralno-artystyczna poprowadziła ją poprzez Kraków, Montréal, Paryż, Madryt, Londyn, Edynburg, Dublin. Obecnie mieszka we Wrocławiu gdzie prowadzi warsztaty z pracy łączącej ciało i głos. Tutaj także współpracuje jako aktorka i śpiewaczka z różnymi kolektywami artystycznymi jak Fundacja Jubilo oraz IP Group i tworzy własne projekty performatywne.

Susanna trenowała w Rzymie i Londynie jako aktorka i performerka teatru fizycznego. Pracowała profesjonalnie w Wielkiej Brytanii, jak i zagranicą, współpracując we Włoszech, Niemcach, Islandii, Austrii, i Grecji.

W teatrze grała Jokaste w "Edypie" ze Sztukanova; dziewczynę w "Mapie Roberta" w Old Vic Tunnels; główną rolę w autorskim spektaklu "Moment" w Barbican Pit; Król Francji" w "Henryku V" w Edinburgh Fringe Festival i Londynie i Red Lady w "Red Ladies" z Clod Ensemble bazującą na pracy Lecoq w Queen Elizabeth Hall i w turrnej narodowym.

Wygrała nagrodę za Najlepszą Aktorkę w Solo Festival w Camden za jej rolę w "Pool no water" i była nominowana na Najlepsą Aktorkę podczas NWOI Film Festival za film krótkometrażowy "Look after yourself".

Jest współzałożycielką In Between Theatre z którym realizowała, współreżyserowała i stworzyła kilka spektakli, m.in. "VITA!" które premierowało na Brighton Fringe Festival w 2011 roku, i "Pool no Water" jako część Solo Festival który wygrał Najlepszy Spetkakl, Najlepszy Reżyser, i Najlespza Aktorka w 2012 roku. Napisała i reżyserowała "Ordinary Women" które miało premierę w "Tristan Bates Theatre" w Londynie i także scenariusz krótkometrażowego filmu " La Terrazza".

Prowadzi warsztaty od 2002 roku w Wielkiej Brytanii i we Włoszech, m.in. w Questors Theatre w Londynie, The Royal Central School of Speech and Drama i w Teatro Golden w Rzymie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji