Artykuły

Gdańsk. "Krzyżacy" z nagrodą publiczności "Klasyki Polskiej"

Spektakl "Krzyżacy" Teatru Miniatura w Gdańsku otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego przyznaną przez jury społeczne zakończonych w niedzielę 42. Opolskich Konfrontacji Teatralnych Klasyka Polska.

Festiwal był jednocześnie finałem ogólnopolskiego Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa". Jury konkursu przyznało wyróżnienie reżyserowi "Krzyżaków" Jakubowi Roszkowskiemu za próbę poszukiwania formy na pograniczu teatru dramatycznego i lalkowego w spektaklach "Wesele" i "Krzyżacy".

Opolskie Konfrontacje Teatralne Klasyka Polska to jeden z najstarszych i najważniejszych festiwali w Polsce, w zamierzeniu panorama współczesnego odczytywania klasycznej polskiej literatury. Od tegorocznej edycji jest współorganizowany z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego i połączony z finałem ogólnopolskiego Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej Klasyka Żywa. "Krzyżacy" znaleźli się w gronie 7 spektakli zakwalifikowanych do finału konkursu. Spektakle wybrane zostały spośród 50 inscenizacji dawnych dzieł literatury polskiej, zgłoszonych do Konkursu przez 37 teatrów z 23 miast.

Podczas festiwalu przedstawienia oceniało jury Konkursu w składzie: Janusz Majcherek (przewodniczący), Małgorzata Leyko, Gabriela Muskała oraz Piotr Ratajczak. W jury społecznym znalazły się osoby zawodowo niezwiązane z teatrem: Agnieszka Bożyczko, Barbara Piskadło, Kamila Sałajczyk, Wawrzyniec Zięba.

"Krzyżaków" można zobaczyć na Dużej Scenie Teatru Miniatura już 29 i 30 kwietnia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji