Artykuły

Toruń. "Jacek i Placek na tropie księżyca" w Muzycznym

1 kwietnia na scenie Teatru Muzycznego odbędzie się kolejna premiera, przygotowana przez znany i uwielbiany przez widzów duet twórców - Agnieszkę i Emila Płoszajskich. Tym razem zaproponują małym i dużym odbiorcom historię bliźniaków, którzy uciekają z domu, by odnaleźć swojego tatę zajętego pilnowaniem księżyca.

Akcja spektaklu oparta jest luźno na motywach powieści Kornela Makuszyńskiego "O dwóch takich, co ukradli księżyc", która stała się także inspiracją do powstania serialu animowanego (reż. L. Gałysz), zilustrowanego materiałem muzycznym zespołu Lady Pank.

Spektakl "Jacek i Placek na tropie księżyca" to familijna opowieść o pełnej przygód podróży, odbywającej się w dziwnym, wymyślonym przez jej uczestników świecie, w trakcie której bliźniacy Jacek i Placek muszą stawić czoła różnym przeciwnościom losu. Goniąc w rockowej trasie koncertowej za księżycem bohaterowie uświadamiają sobie, że niepełna rodzina może - i powinna - być szczęśliwa. Pokonując kolejne przeszkody i poznając plejadę niebanalnych postaci muszą ostatecznie zmierzyć się z prawdą o swojej rodzinie, co pozwala im dumnie wrócić do domu z sercami pełnymi miłości.

- Inspiracją do powstania spektaklu były dla mnie przeboje Lady Pank z serialu "O dwóch takich, co ukradli księżyc" ­- mówi Agnieszka Płoszajska, reżyser ­- Pomyślałam, że fantastycznie byłoby zagrać dzieciakom te utwory na żywo i zaprezentować im niebanalną historię o dojrzewaniu. Toruń jest moim zdaniem skarbnicą genialnych muzyków, o czym mogłam przekonać się podczas udziału w wielu realizacjach Teatru Muzycznego. Wybór miejsca premiery nie był więc trudny.

Grający na żywo przeboje zespołu Lady Pank muzycy mają do odegrania także zadanie aktorskie - oni również kreują scenicznych bohaterów. Za instrumentami, i nie tylko, zobaczymy Michała Rybkę, Mateusza Gruszkowskiego, Nikodema Wróbla (który jest też kierownikiem muzycznym) oraz zastępujących ich Wojciecha Zadrużyńskiego, Macieja Olesińskiego i Rafała "Zwierzaka" Zielińskiego. Muzycy na scenie partnerują spektaklowym bliźniakom Bartłomiejowi Sudakowi i Adamowi Mortasowi, a także Korneli Raniszewskiej i Agnieszce Płoszajskiej.

Zespół rockowy grający na żywo przeboje takie, jak Marchewkowe Pole, niezwykłe kostiumy, intrygujące postaci - to wszystko w familijnej opowieści o dojrzewaniu i o tym, że poszukując szczęścia możemy nie dostrzec go tuż obok.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji