Artykuły

Szczecin. Prawdziwe życie uchodźczyń

Odważne kobiety uciekające od wojny, ubóstwa, od relacji patriarchalnych. Opisały doświadczenia swojego życia, a ich wspomnienia czytają inspirujące kobiety ze Szczecina.

Międzynarodowy Dzień Kobiet jest okazją do zwrócenia uwagi na nierówności i problemy, z którymi wciąż musi walczyć blisko połowa ludzkości. Kiedy mówimy o problemach kobiet, rzadko jednak mamy na myśli sytuację uchodźczyń, kobiet zmuszonych do opuszczenia swoich domów, do ucieczki z kraju, gdzie grozi im głód, prześladowania lub śmierć.

Refugees Szczecin i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do wysłuchania historii kobiet, które przeszły albo wciąż przechodzą przez piekło związane z uchodźstwem. - To nie są publikowane w Polsce teksty, ale specjalnie na potrzeby tego wydarzenia na język polski przełożone - mówi Anna Rutkowska, kierownik promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Opowieści o życiu uchodźczyń czytają: Anna Augustynowicz, reżyserka, dyrektor artystyczna Teatru Współczesnego w Szczecinie, Magdalena Filiks, koordynatorka KOD Zachodniopomorskie, Monika Wójtowicz, organizatorka Czarnego Protestu w Szczecinie oraz Farnaz Hosseini, montażystka, reżyserka filmowa (zagrała dziennikarkę afgańską w filmie "Anatomia zła" w reż. Jacka Bromskiego, ale rzeczywiście pochodzi z Iranu).

W piątek (10 marca) o godz. 18, w siedzibie ProMediów (al. Wojska Polskiego 2). Wstęp bezpłatny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji