Artykuły

Toruń. Narodowe Czytanie w Teatrze Muzycznym

Teatr Muzyczny po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, zainicjowaną przez Prezydenta RP w 2012 r. W tym roku czytać będziemy "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

Po raz kolejny w Teatrze Muzycznym w Toruniu głośno czytamy klasyki polskiej literatury. Wśród czytających znajdą się aktorzy związani z Teatrem, m.in. Dariusz Bereski i Damian Droszcz, a także przedsiębiorcy i zaprzyjaźnieni ludzie kultury, wśród nich profesor Wiesław Smużny. Tradycyjnie w akcję włącza się Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, który zainauguruje tegoroczne Narodowe Czytanie w Teatrze.

Pierwsze wydanie powieści Quo vadis w formie zwartego druku ukazało się w Krakowie w 1896 r. Wcześniej publikowana była w odcinkach w latach 1895-1896 w warszawskiej Gazecie Polskiej oraz w krakowskim dzienniku Czas i Dzienniku Poznańskim. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków, a sam autor otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury w 1905 r.

Chętnych do wspólnego czytania zapraszamy 3 września o g. 12. Wśród czytających i słuchaczy rozlosowane zostaną zaproszenia na spektakle Teatru. Nagrody otrzymają także zwycięzcy testu z wiedzy o powieści i jej autorze.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji