Artykuły

Kraków. Anna Cieślak laureatką dwóch nagród filmowych

Anna Cieślak - aktorka znana z seriali "Glina" oraz "Egzamin z życia", otrzymała w miniony weekend dwie nagrody - na Festiwalu Filmowym w Mons w Belgii oraz podczas Festiwalu Filmowego we Wrześni.

Aktorka została doceniona za rolę Marioli w filmie wenezuelskiego reżysera Franca de Penii "Masz na imię Justine".

Werdykt Festiwalu Filmowego w Mons ogłoszono w piątek. 25-letnia artystka dostała Nagrodę w kategorii Najlepsza Rola Kobieca. Jury przyznało także Nagrodę Specjalną reżyserowi Francowi de Penii w postaci dofinansowania dystrybucji filmu w Belgii.

Publiczność Festiwalu Filmowego we Wrześni uhonorowała aktorkę w sobotę Nagrodą Jancia Wodnika - również za najlepszą rolę kobiecą.

"Masz na imię Justine" wchodzi na ekrany polskich kin 12 maja tego roku. Film był kręcony w Polsce (Łagiewniki koło Łodzi), Berlinie i Luksemburgu.

Anna Cieślak, zeszłoroczna absolwentka PWST w Krakowie, za rolę w "Masz na imię Justine" została już wyróżniona Nagrodą za Najlepszy Debiut Aktorski przez jury festiwalu filmowego w Gdyni (we wrześniu 2005 roku). Autor zdjęć do filmu Arkadiusz Tomiak dostał nagrodę Międzynarodowego Festiwalu w Montrealu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji