Artykuły

Danuta Szaflarska w roli... Napoleona

Nad czym pracują aktualnie nasi popularni aktorzy? Jakie są ich plany na przyszłość?

- Jestem obecnie w trak­cie prób - mówi w rozmowie z przedstawicielem PAP - Danuta Szaflarska. Proszę sobie wyobrazić mnie w mundurze, bo będę właśnie grała... Napoleona w komedii Joanny Ol­czak "Ja - Napoleon". Moim... mężem dziennikarzem cudzo­ziemcem będzie Witold Skaruch, panią Walewską Ka­tarzyna Łaniewska. Wprawdzie jeden z maszynistów Teatru Dramatycznego zapytał mnie z troską w głosie "Czy pani naprawdę musi grać Na­poleona, czy nie ma już do tej roli mężczyzny?", ale ja się tym nie przejmuję, bo właś­nie rola ta bardzo mi odpo­wiada i świetnie się w niej czuję.

Popularny Lopek Krukow­ski zajęty jest dalszymi przygotowywaniami cyklu audycji dla Polskiego Radia,przedsta­wiających historię warszaw­skich kabaretów od "Momusa" po dzień dzisiejszy. Pre­miera odbyła się 6 bm. Odtąd dwa razy w miesiącu przez okrągły rok w III programie PR będą nadawane dalsze audycje.

- Starałem się dać jak gdyby dźwiękową fotografię tego co było - mówi artysta - tak, aby ci którzy nie oglądali tych spektakli mogli je sobie jak najlepiej uzmysłowić.

- Nowa premiera w kaba­recie "Dudek" pt. "Kto się boi Marii Konopnickiej" uniemożliwiła mi na pewien czas inną pracę - mówi Edward Dzie­woński. W najbliższych tygodniach będę realizował dla TV sztukę Millera "Pułapka na królika", która w zagranicz­nych TV zyskała szereg me­dali. Będę reżyserował tę sztukę, a zarazem wystąpię w niej w jednej z ról. W dal­szych planach przewiduję realizację dla TV francuskiej farsy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji