Artykuły

Lublin. Teatr Stary w nowym roku

Monodram "Msza za miasto Arras" w wykonaniu Janusza Gajosa to tylko jedna z wielu propozycji Teatru Starego na przyszły rok. Do Lublina przyjadą też m.in. Adam Woronowicz i Jan Peszek, a koncerty zagrają Misia, Zbigniew Preisner i zespół Voo Voo. Z kolei we wrześniu teatr wystawi kolejną własną produkcję.

Pierwszym spektaklem Teatru Starego w nowym roku będzie "Ojciec matka tunel strachu" (tekst niemieckiego dramaturga Martina Heckmannsa) w reżyserii Wojtka Klemma. Na scenie pojawią się Katarzyna Krzanowska, Jan Peszek oraz jego syn Błażej.

Konfrontacja oczekiwań

Warto jak najszybciej pomyśleć o biletach na spektakl "Msza za miasto Arras" [na zdjęciu] w wykonaniu Janusza Gajosa 5 lutego. Jak piszą twórcy "jest to relacja uczestnika i świadka wydarzeń w średniowiecznym mieście Arras, a zarazem refleksja o ponadczasowych mechanizmach terroru, źródłach nietolerancji i fanatyzmu." Monodram miał swoją premierę w maju w warszawskim Teatrze Narodowym.

Tydzień później widzowie zobaczą sztukę "Ewelina płacze" teatru TR Warszawa. - To debiut reżyserski Anny Karasińskiej z fantastyczną obsadą: Rafałem Maćkowiakiem, Marią Maj, Eweliną Pankowską oraz Adamem Woronowiczem. Spektakl opowiada o aspiracjach aktorskich, w którym doświadczeni aktorzy przyglądają się sobie i swoim oczekiwaniom sprzed lat, a następnie konfrontują je z rzeczywistością - mówi Karolina Rozwód, dyrektor Teatru Starego.

W programie ponadto m.in.: "Sąsiedzi", "Wodewil warszawski", "Burza", "Letnie osy kąsają nawet w listopadzie", maraton Teatru KTO oraz znane już "Skarb" i "Czas kobiety".

"Boogie Town" Wyszogrodzkiego

We wrześniu przyszłego roku do listy produkcji teatru dołączy "Boogie Town" autorstwa Daniela Wyszogrodzkiego, dziennikarza muzycznego, tłumacza i wieloletniego kierownika literackiego Teatru Roma. Spektakl będzie oparty na twórczości Leonarda Cohena. - To moja bardzo dawna fascynacja. Kilka lat temu miałem wielkie szczęście i ogromną przyjemność tłumaczyć książkę "Księga tęsknoty" - ostatni wybór poezji, fragmentów prozy poetyckiej, piosenek i rysunków Cohena. Wtedy zacząłem zastanawiać się, czy ten materiał byłby w stanie zaistnieć na scenie. Doszedłem do wniosku, że przy odpowiednim układzie ma to sens - tłumaczy Wyszogrodzki. Reżyserią sztuki zajmie się Iwona Jera, kierownictwo muzyczne objął Krzysztof Herdzin, który pojawi się także na scenie.

Bitwy, filmy i koncerty

Teatr tradycyjnie też zaprasza na poniedziałkowe pokazy filmowe (m.in. "Młodość", "Aktorka", "45 lat"), wtorkowe bitwy o literaturę i kulturę (wśród gości Stanisława Celińska, Maciej Nowak, Michał Ogórek) oraz środowe koncerty (Voo Voo w projekcie "Placówka'44, duet Adam Pierończyk / Miroslav Vitous, Zbigniew Preisner i przyjaciele oraz Misia - portugalska gwiazda fado w hołdzie Amalii Rodrigues).

Szczegółowe informacje oraz rezerwacja biletów na stronie www.teatrstary.eu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji