Artykuły

Wrocław. Spacer śladami teatru

W niedzielę 11 października odbędzie się spacer po teatralnym Wrocławiu. Przewidywany czas spaceru to trzy godziny. Uczestnicy wycieczki po zwiedzeniu Capitolu udadzą się za kulisy Teatru Polskiego, by następnie przejść do Opery Wrocławskiej i Narodowego Forum Muzyki.

Autorką trasy jest Beata Maciejewska z Gazety Wyborczej - Wrocław. Udział w spacerze jest bezpłatny, ale wymagane są wcześniejsze zapisy - można to zrobić w recepcji "Gazety Wyborczej - Wrocław". Zbiórka przed Teatrem Muzycznym Capitol , ul. Piłsudskiego 67, o godzinie 12.

Pilotażowe spacery teatralne, w których wezmą udział artyści sceny, przedstawiciele władz oraz wszystkie osoby lubiące spacerować jesienią i w nieoczywistej formie poznawać polski teatr oraz jego historię, odbędą się 11 października 2015 w siedmiu polskich miastach: Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Spacerownik Teatralny to projekt towarzyszący obchodom 250-lecia teatru publicznego w Polsce, których koordynatorem jest Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie. Spacerownik to zaproszenie do odbywania teatralnych spacerów, dzięki którym mieszkańcy różnych miast mogą poznać dzieje polskiego teatru, a może odkryć je na nowo i odnieść do lokalnej historii.

Specjalne autorskie trasy tematyczne przygotowali artyści i historycy teatru, m.in. Joanna Szczepkowska w Warszawie, Agnieszka Wanicka w Krakowie czy Mieczysław Abramowicz w Gdańsku. W Warszawie będzie można też wybrać się na spacer śladami Wojciecha Bogusławskiego, Jerzego Grzegorzewskiego czy Tadeusza Łomnickiego oraz przejść szlakiem dawnych kawiarni artystycznych i literackich. W Krakowie z kolei przygotowany jest spacer szlakiem Heleny Modrzejewskiej, a w Łodzi ścieżkami Leona Schillera.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji