Artykuły

Tarnów. Herbert w podróży

We wtorek Teatr Solskiego włączy w ogólnopolską akcję społeczną "Czytam w podróży Herberta". Miłośników poezji Herberta spotkać będzie można o godz. 15.33 w autobusie tarnowskiego MPK na linii 9. Mariusz Szaforz oraz Monika Wenta przeczytają wiersze i fragmenty twórczości autora "Pana Cogito".

Akcja jest wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. Projekt "Czytam w podróży Herberta" stawia sobie za cel nie tylko upowszechnienie twórczości Zbigniewa Herberta, ale także popularyzację czytelnictwa w ogóle. Podróż, nawet krótka, jak codzienny przejazd środkami komunikacji do pracy lub szkoły, to doskonała okazja do nadrobienia zaległości literackich.

- Przyłączamy się po raz kolejny do akcji pokazując mniej znane oblicze Herberta - mówi Rafał Balawejder, dyrektor Solskiego. - Do zobaczenia na trasie!

Partnerami ogólnopolskiej akcji są Biblioteka Narodowa oraz Instytut Adama Mickiewicza.

***

Czytanie rozpocznie się 24 marca o godz. 15.33 w autobusie linii nr 9 (na trasie z Nowego Szpitala do Mościc). Wspólna akcja - to jeden z elementów stałej współpracy pomiędzy Teatrem Solskiego oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Tarnowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji