Artykuły

Poznań. Międzynarodowy Dzień Teatru z fundacją Malta

Maltański program Międzynarodowego Dnia Teatru zbudowany jest wokół idei nowego świata. Nowy Ład Światowy będzie bowiem tematem 25. Malta Festival Poznań. A jak za pomocą słowa stwarza nowe światy Małgorzata Sikorska-Miszczuk, w jaki sposób sceniczną rzeczywistość konstruuje Adam Ferency? Spotkanie z dramatopisarką i aktorem już 28 marca.

Zapraszamy na inaugurację sezonu festiwalowego z Malta Festival Poznań. Od rana do nocy, w przestrzeniach Fundacji Malta, świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Teatru. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Teatr to Świat

Wydarzeniem dnia będzie spotkanie z wybitnym twórcami polskiego teatru. O teatrze jako miejscu tworzenia nowych światów, opowiedzą z dwóch różnych perspektyw aktor, Adam Ferency oraz dramatopisarka Małgorzata Sikorska-Miszczuk. Spotkanie z gośćmi poprowadzi Agata Wittchen-Barełkowska. Uzupełnieniem rozmowy będzie projekcja audiowizualnej rejestracji Burzy, na podstawie Szekspira, w inscenizacji Krzysztofa Warlikowskiego, z Adamem Ferencym w roli Prospera. W tym roku przygotowanie tegorocznego przesłania na Międzynarodowy Dzień Teatru powierzono Krzysztofowi Warlikowskiego [ZOB. LINK PONIŻEJ].

Nowy Poznań

Międzynarodowy Dzień Teatru z Maltą rozpoczną zajęcia dla najmłodszych. Podczas warsztatów Poznań Od_Nowa z cyklu Wolno Dzieciom, dzieci stworzą swój wymarzony projekt Poznania, symbolicznie zniszczą miasto, pozbędą się niepotrzebnych obiektów i postawią nowe budowle. Chwilę później dołączą do nich dorośli. Taras budynku Arkadii, gdzie mieści się Fundacja Malta, wypełnią kolorowe balony z helem. Spontaniczna miejska interakcja dźwiękowa na tarasie Arkadii "Rozmowy po helu" to okazja dla wszystkich do uchylenia miastu drzwi do swojego świata w stylu Hyde Parku. Wieczorem, w muzyczny nastrój wprowadzi nas poznańska indie popowa grupa How Dare You Alexis. W 2014 r. ukazała się ich debiutancka EP-ka Show Me Yours, którą zaprezentuje w całości podczas sobotniego koncertu.

Nowy Ład Światowy

W orędziu napisanym z okazji tegorocznego Międzynarodowego Dnia Teatru Krzysztof Warlikowski pisze o współczesnym człowieku przenikniętym dojmującym poczuciem "nieuchronnego końca świata, nie planety, ale modelu relacji międzyludzkich, porządków i rewolt".

Maltański program Międzynarodowego Dnia Teatru zbudowany jest wokół idei nowego świata - rozumianego zarówno jako projekt przyszłości - utopijnej lub katastroficznej, jak i świata stwarzanego przez artystę teatru, który rozpoczynając od pustej sceny stale tworzy rzeczywistości alternatywne.

Nowy Ład Światowy / New World Order będzie tematem 25. Malta Festival Poznań, który potrwa od 8 do 28 czerwca. Kuratorem Idiomu jest Tim Etchells, jeden z najważniejszych współczesnych twórców europejskiego teatru, lider legendarnego zespołu Forced Entertainment.

Wstęp na wszystkie wydarzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Fundacji Malta jest bezpłatny. Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, do odebrania od piątku 20 marca w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Ratajczaka 44. Wstęp na warsztaty Poznań Od_Nowa jest bezpłatny, zapisy pod adresem mailowym zapisy@malta festival.pl.

***

PLAN WYDARZEŃ 28 MARCA

siedziba Fundacji Malta, ul. Ratajczaka 44, I piętro

11.00 - 13.00 - WOLNO DZIECIOM: POZNAŃ OD_NOWA - miejski eksperyment, warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat, prowadzenie: Elżbieta Niewiadomska, Katarzyna Wąsowska / bezpłatne zapisy na adres: zapisy@malta-festival.pl

15:30 - 17:00 - ROZMOWY PO HELU - instalacja dźwiękowa na tarasie Arkadii

17.30 - 19.00 - TEATR - MIEJSCE NOWYCH ŚWIATÓW? - spotkanie z Adamem Ferencym i Małgorzatą Sikorską-Miszczuk, prowadzenie: Agata Barełkowska / wstęp wolny

19.00 - 21.15 - BURZA - projekcja spektaklu w reż. Krzysztofa Warlikowskiego / wstęp wolny

21.30 - 23.00 - HOW DARE YOU ALEXIS - koncert / bezpłatne wejściówki dostępne w Centrum Informacji Miejskiej od 20.03 (ul. Ratajczaka 44)

WSZYSTKIE WYDARZENIA SĄ BEZPŁATNE

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji