Artykuły

Warszawa. Wieczór o Iwo Gallu w IT

Już dziś o godz. 18 w Instytucie Teatralnym wieczór poświęcony pamięci scenografa, reżysera, dyrektora teatru.

Z okazji publikacji książki "Iwo Gall - redutowiec, artysta teatru" (Wydawnictwo AJD w Częstochowie) w Instytucie Teatralnym odbędzie się spotkanie poświęcone osobie i działalności tego wybitnego twórcy. W programie film dokumentalny o Iwo Gallu oraz rozmowa o artyście z udziałem: prof. Urszuli Aszyk, Barbary Krafftówny, prof. Anny Kuligowskiej-Korzeniewskiej, prof. Zbigniewa Osińskiego i prof. Eleonory Udalskiej.

Publikacja książki "Iwo Gall - redutowiec, artysta teatru" jest zwieńczeniem projektu naukowego realizowanego w Zakładzie Kulturoznawstwa Instytutu Filologii Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. To tam powstał pomysł połączenia jubileuszu 80-lecia objęcia przez Iwo Galla dyrekcji częstochowskiego Miejskiego Teatru Kameralnego (1932) z 85. rocznicą istnienia stałego zespołu aktorskiego w Częstochowie (1927).

Zamiarem redaktorek tomu było zainspirowanie prezentowanymi w nim tekstami do głębszej refleksji badaczy teatru nad działalnością artystyczną, pedagogiczną i dyrektorską Galla oraz "uświadomienie znaczenia jego osoby dla budowania tożsamości miasta i dla rozumienia kulturowej rangi działań teatralnych (ze Słowa wstępnego)".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji