Artykuły

Rybnik. Warsztaty artystyczne z Marią Meyer

Mama Meyer [na zdjęciu] poprowadzi warsztaty wokalne w Rybniku

W Rybniku trwają przygotowaniu do 10. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej. Już na początku stycznia 12 osób będzie mogło uczestniczyć w warsztatach artystycznych, które poprowadzą muzycy i aktorzy

Podobnie jak w minionych 10 latach, pod koniec lutego Rybnik na trzy dni stanie się stolicą piosenki. O Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej od lat mówi się, że jest to "festiwal festiwali", ponieważ o zwycięstwo walczą w nim laureaci innych polskich konkursów. Aby zmierzyć się z najlepszymi, nie trzeba koniecznie być laureatem ogólnopolskich imprez. Do głównego konkursu można trafić poprzez eliminacje otwarte dla wszystkich chętnych. Trzeba jednak przekonać do siebie jury.

- W tym roku postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom wielu młodych artystów z regionu, którzy choć są obdarzeni talentem i wielkimi możliwościami wokalnymi, nie zawsze potrafią umiejętnie zinterpretować wybrane przez siebie utwory. Dlatego na początku stycznia organizujemy warsztaty artystyczne - mówi Stanisław Wójtowicz, dyrektor festiwalu. Warsztaty odbędą się od 9 do II stycznia w rybnickim Klubie Energetyka. Poprowadzą je muzycy, aktorzy, muzycy i reżyserzy z Warszawy, Katowic, Lublina i Rybnika, m.in. aktorka Maria Meyer oraz muzyk Jacek Glenc, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach. Pod ich opieką będzie można popracować nad śpiewem, akompaniamentem, interpretacją i kulturą słowa. Na warsztaty zostanie przyjętych 12 osób, które do 2 stycznia zgłoszą się, a następnie 7 stycznia pojawią się na przesłuchaniach. Zajęcia są bezpłatne.

Przesłuchania eliminacyjne pierwszego etapu OFPA zaplanowano na 14 i 15 stycznia. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie intemetowej www.fundacja.rybnik.pl lub dzwoniąc pod nr tel.(032)73918 98.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji