Artykuły

Tragiczna historia braci bliźniaków

Na ostatnie w tym sezonie przedstawienia musicalu "Bracia krwi", a także podwójny koncert pt. "Pieśni białej Moskwy", zapra­sza Teatr Rampa na Targówku.

Musical Willy'ego Russella przenosi we współczesne czasy znany antyczny motyw rozdzielo­nych we wczesnym dzieciństwie bliźniaków. Jest to tragiczna histo­ria braci, którzy żyjąc obok siebie nie wiedzą o łączących ich wię­zach. Tytułowe braterstwo krwi zawierają z powodu łączącej ich dziecięcej przyjaźni, co prowadzi do zaskakującego, wzruszającego finału.

Spektakl "Bracia krwi" wyre­żyserował Andrzej Rozhin, zara­zem autor inscenizacji. Kierow­nictwo muzyczne sprawował Ja­cek Bończyk, autorem choreografii jest Andrzej Kubicki, a sceno­grafii Urszula Kubicz-Fik.

Tytuł recitalu Żanny Gierasimowej ma podwójny kontekst. Biała Moskwa to z jednej strony dawna, historyczna "biełokamiennaja" sto­lica Rosji z tysiącami soborów i cer­kwi; z drugiej Biała Moskwa to - w opozycji do Moskwy Czerwonej - legendarne miasto carskich oficerów, dam otulonych w sobolowe futra, bogatych bojarów, kupców i mieszczaństwa. Moskwa kuligów i balów, jak ten z "Wojny i pokoju" Tołstoja. Jednym słowem utracona kraina rosyjskiego fin de sieclu i je­go cygańskiej porywającej muzyki. Na koncert złożyły się romanse i wiersze najlepszych rosyjskich li­ryków, najczęściej po raz pierwszy wykonywane w utworach muzycz­nych. Są tam strofy Gumilowa i Cwietajewej, są także nie śpiewa­ne nigdy liryki Bułata Okudżawy. Spektakle "Braci krwi" odbędą się 26, 27 i 28 marca oraz 9,10 i 11 kwietnia o godz. 19. Recital "Pieśni białej Moskwy" rozpocznie się 31 marca o godz. 19.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji